piątek, 29 marca 2024 Imieniny obchodzą: Wiktoryn, Marek, Eustacjusz, Czcirad, Cyryl
06-09-2017 14:49, dodał: quaresma89 czytano: 1581 razy

Ponowne medalowe sukcesy zawodników LKS Ziemi Puckiej

W Spale rozegrane zostały Ogólnopolskie Igrzyska Ludowych Klubów Sportowych.
Bardzo dobrze w tej centralnej imprezie zaprezentowała się czwórka lekkoatletów Ziemi Puckiej, którzy wchodzili w skład reprezentacji województwa pomorskiego. Zawodnicy LKS Ziemi Puckiej zdobyli 6 medali w tym 4 złote, 1 srebrny i 1 brązowy.
Podwójnym złotym medalistą został Szymon Kreft wygrywając bieg na 200 m wynikiem 22,62 oraz bieg na 400 m. Uzyskanym wynikiem 48,68 w biegu na 400 m zajmuje obecnie pierwsze miejsce w Polsce w kategorii U 18 jednocześnie poprawiając dotychczasowy bardzo dobry 13 letni rekord Klubowy.
Złote medale zdobyli: Aleksandra Byczkowska w rzucie dyskiem wynikiem 36,57 oraz Wojciech Makurat w rzucie dyskiem wynikiem 52,30.
Srebrny medal zdobył Rafał Rendaszka w rzucie dyskiem wynikiem 46,71
Brązowym medalistą został Wojciech Makurat w pchnięciu kulą wynikiem 14,02.
Ponadto Rafał Rendaszka zajął IV miejsce w pchnięciu kulą - 13,91 a Aleksandra Byczkowska była VI w pchnięciu kulą - 11,47

Żródło: LKS Ziemi Puckiej