wtorek, 23 kwietnia 2024 Imieniny obchodzą: Adalbert, Wojciech, Gerard, Helena, Jerzy, Gabriela, Gerarda
03-07-2017 11:17, dodał: quaresma89 czytano: 1079 razy

LKS Ziemi Puckiej w pierwszym półroczu 2017

Podczas rozegranych w Toruniu Wojewódzkich Halowych Mistrzostw juniorów i juniorów młodszych zawodnicy LKS Puck zdobywają 17 medali.
W Halowych Mistrzostwach Polski juniorów zawodnicy zdobyli 2 medale (złoty i brązowy)
W Halowych Mistrzostwach Polski Seniorów Rafał Kownatke zdobył brązowy medal i zakwalifikował się do Halowych Mistrzostw Europy w Belgradzie.
W Halowych Mistrzostwach Polski w kategorii weteranów nasze zawodniczki zdobyły dwa srebrne medale.
5 medali zdobyli młodzicy podczas Wojewódzkich Halowych Mistrzostw.
Za całokształt działalności Klub zostaje wyróżniony przez Starostę Bursztynową Kogą.
W rozegranych Wojewódzkich Mistrzostwach Ludowych Klubów Sportowych, LKS Puck zdobywa 23 medale i zajmuje I miejsce zespołowe wyprzedzając drugi Klub z ilością 11 medali.
Startując w Wojewódzkiej Lidze Młodzików LKS Puck zajął V miejsce wśród 28 sklasyfikowanych zespołów.
W Wojewódzkiej Gimnazjadzie zawodnicy zdobyli 5 medali a w Wojewódzkiej Licealiadzie 10 medali.
Podczas rozegranych w Słupsku Mistrzostw Wojewódzkich juniorów zawodnicy LKS Puck zdobyli 15 medali zajmując  II  miejsce zespołowe wśród 48 Klubów w województwie.
W Mistrzostwach Polski Ludowych Klubów Sportowych ( w Pile)zawodnicy zdobyli 4 medale przyczyniając się do zajęcia przez województwo pomorskie wysokiej III lokaty zespołowej.
W Wojewódzkiej imprezie Pomorskiej Olimpiady Lekkoatletycznej „Dysk Pomorski” z udziałem uczestników szkół podstawowych i gimnazjalnych zdobywając 14 medali Puck zajmuje I miejsce w klasyfikacji medalowej wyprzedzając pozostałe powiaty województwa pomorskiego.
Zawodnik Szymon Kreft został powołany do reprezentacji Polski na Mistrzostwa Świata juniorów młodszych, które odbędą się w lipcu na terenie Afryki w stolicy Kenii Nairobi.
Inny zawodnik LKS Puck Roman Elwart został powołany do reprezentacji Polski na Mistrzostwa Świata w biegu 24-godzinnym, które odbędą się w Belfaście
Zawodnik Rafał Kownatke brał udział w imprezie międzynarodowej we Francji.
Zespół LKS Puck startując w Ogólnopolskiej Lidze Juniorów uzyskał awans do ogólnopolskiego finału (wrzesień 2017) jako jedyny zespół z województwa pomorskiego.
Biorąc udział w drużynowych Mistrzostwach Polski (liga seniorów oparta na juniorach) LKS Puck zakwalifikował się do pierwszej  ligi też jako jedyny z województwa pomorskiego.
Łącznie 9 zawodników uzyskało minima uprawniające do udziału w Mistrzostwach Polski poszczególnych kategorii wiekowych. Mistrzostwa te odbędą się w drugim półroczu.
6 wyników  naszych zawodników należy do najlepszych w Polsce a 14 wyników znajduje się w  pierwszej dziesiątce.
Natomiast w województwie 45 wyników jest sklasyfikowanych od 1 do 10 miejsca.
Z imprez własnych w pierwszym półroczu Klub był organizatorem 14 imprez z udziałem 1700 uczestników natomiast zawodnicy brali udział w 35 imprezach rangi wojewódzkiej, ogólnopolskiej i międzynarodowej.

Żródło: LKS Ziemi Puckiej