piątek, 17 maja 2024 Imieniny obchodzą: Weronika, Paschalis, Herakliusz, Sławomir, Bruno, Wiktor
21-11-2011 14:24, dodał: Piotr Łukaszewski czytano: 853 razy

Pracowity tydzień siatkarzy z Lęborka

Pracowity tydzień mają za sobą drużyny SPS Lębork występujące na co dzień w wojewódzkiej lidze piłki siatkowej..

W środę - juniorzy, podopieczni trenera Jarosława Pruskiego, pokonali u siebie Sopocki Potok Kamionka 3:1 (25:20, 25:21, 26:24, 25:22). Po pięciu rozegranych spotkaniach zespół juniorów zajmuje drugie miejsce w tabeli grupy B za Stoczniowcem Gdańsk.

Skład zespołu juniorów SPS Lębork: Sebastian Młynarkiewicz, Przemysław Krampa, Bartłomiej Młyński, Kamil Buszman, Jacek Piasecki, Jakub Kurzępa, Oskar Majcherski, Fabian Majcherski, Bartłomiej Ćwik, Mateusz Komorowski, Przemysław Kaczanowski, Krystian Steciuk

Najbardziej zapracowany był zespół kadetów trenera Marcina Dawidowskiego. Ze względu na wcześniejsze dwa przełożone spotkania drużyna grała trzy mecze dzień po dniu.

W czwartek, w Starogardzie Gdańskim pokonali SKS Starogard 3:1 (23:25, 25:22, 25:23, 25:18). Mecz stał na dobrym poziomie i dzięki dobrej i równej grze szczególnie w przyjęciu zagrywki udało im się wygrać na terenie przeciwnika.

Następnego dnia odbyli mecz z liderem rozgrywek i zdecydowanym faworytem do mistrzostwa w tym sezonie - Treflem Gdańsk. W ostatniej chwili ze składu wypadło trzech podstawowych zawodników. Pomimo tego osłabienia zespół niespodziewanie podjął walkę w pierwszym secie i przegrał minimalnie 25:23. W dalszej części Trefl zdecydowanie wzmocnił siłę i skuteczność zagrywki i wygrał dwa kolejne sety i cały mecz 3:0.

W sobotę na hali przy Gimnazjum nr 2 lęborczanie podejmowali zespół MUKS Jurand Malbork. Pierwszy set wygrali dosyć gładko, jednak następny set przegrany dosyć pechowo do 24 podciął trochę skrzydła drużynie, która przegrała i następnego seta. Chłopcy wykazali jednak dużo determinacji wyciągając bardzo niekorzystny wynik w secie czwartym, a w secie piątym zdeklasowali rywala wygrywając do 5. Ostateczny wynik 3:2 dla SPS Lębork (25:16, 24:26, 21:25, 25:23, 15:5). W Lidze Kadetów SPS zajmuje drugie miejsce za Treflem Gdańsk z pięcioma zwycięstwami i jedną porażką.

Skład zespołu kadetów SPS Lębork: Patryk Milczak. Marek Stoltman, Oskar Majcherski, Tobiasz Ekman, Fabian Majcherski, Marcin Wrzesień, Bartosz Zamojski, Wojciech Maksymowicz, Patryk Gański, Paweł Piasecki, Mariusz Duliński, Sebastian Sobczak, Karol Piechota.

Żródło: Marcin Dawidowski