sobota, 4 maja 2024 Imieniny obchodzą: Florian, Michał, Paulin, Monika, Grzegorz, January, Antonina
15-11-2011 11:56, dodał: Piotr Łukaszewski czytano: 1765 razy

Mistrzostwa Redy w Streetballu

Dnia 12 listopada na hali ZS nr 1 w Redzie odbyły się Mistrzostwa Redy w Streetballu. Organizatorem zawodów był Redzki MOKSiR. Na turniej stawiło się 10 ekip z Redy, Rumi, Wejherowa i Gdyni. Nie zabrakło również damskich zespołów.

Drużyny zostały podzielone na 3 grupy, z których najlepsi przechodzili do półfinałowych rozgrywek. Zwycięzcy tych meczów zagrali w finale Mistrzostw Redy w Streetballu.

W pierwszej parze półfinałowej zagrały zespoły KMD i Piwo z wynikiem 14:13 dla KMD. W drugim półfinale Feniks Reda pokonał zespół Ała Moja Kostka 18:14. W meczu o trzecie miejsce Piwo ograli Ała Moja Kostka 14:8 i brązowe medale powędrowały do Wejherowa.

W finale spotkały się drużyny Feniksa Reda, reprezentująca barwy miejscowego klubu sztuk walki oraz ekipa KMD z Gdyni. Bardzo wyrównana gra, zdecydowane wejścia pod kosz, sporo bloków mogły podobać się zgromadzonej publiczności i pozostałym zawodnikom. Zespoły KMD i Feniks od początku turnieju niezwykle celnie trafiały zza linii rzutów za 3 punkty. W meczu finałowym więcej zimnej krwi zachowali koszykarze KMD i wygrali mecz 2 punktami - 12:10.

Najlepsze drużyny zostały nagrodzone pucharami, medalami oraz nagrodami rzeczowymi w postaci piłek koszykowych. Wręczenia nagród dokonał kierownik MOKSiR Reda - Zbigniew Elwart.

Skład drużyny KMD: Karol Zgiert, Oskar Kwidziński, Przemek Przybyt, Karol Kukulski, Maciek Sapiejka.

Żródło: Jakub Hoge