piątek, 17 maja 2024 Imieniny obchodzą: Weronika, Paschalis, Herakliusz, Sławomir, Bruno, Wiktor
14-11-2011 16:24, dodał: Piotr Łukaszewski czytano: 1219 razy

Młodzicy SPS Lębork na Ogólnopolskim Turnieju Siatkówki

W dniach 4-6 listopada zespół SPS Lębork uczestniczył w Ogólnopolskim Turnieju Piłki Siatkowej Młodzików. W turnieju wystąpiło 16 drużyn z całego kraju, które zostały podzielone na 4 grupy.

W pierwszym, słabym meczu w grupie lęborczanie przegrali ze Spartą Braniewo 1:2. Zawodnicy zmęczeni 10-godzinną podróżą, popełniali zbyt dużo błędów indywidualnych a gra toczyła się chaotycznie. W następnym meczu z Avią Świdnik nastąpiło przebudzenie u zawodników z Lęborka, co dało im łatwą wygraną 2:0.

Drugi dzień przyniósł natomiast wygraną z Serbinowem II w stosunku setów 2:0, co oznaczało awans do pierwszej ósemki, ale z drugiego miejsca za Braniewem. W meczu o strefę medalową SPS Lębork grał z gospodarzami i jednocześnie faworytami turnieju - UKS Serbinów Biała Podlaska I. Zespół podjął walkę i w pierwszym secie prowadził już 6:1, ale parę kontrowersyjnych decyzji sędziego wpłynęło na przegraną w tym secie. Drugi set z wynikiem 19:11 wydawał się już wygrany, jednak Serbinów wykazał się ogromną determinacją i wygrał tego seta i cały mecz 2:0. Ta przegrana oznaczała, że SPS zagra o miejsca 5-8. Przegrana z Wikingiem Tomaszów Mazowiecki i Spartą Braniewo oraz wygrana z MDK Warszawa pozwoliła ostatecznie zająć im 8 miejsce w turnieju. Na koniec każda drużyna dostała pamiątkowy puchar i dyplom, a zawodnicy - pamiątkowe koszulki. Najlepszym zawodnikiem drużyny został wybrany Fabian Majcherski.

Turniej ten był kolejnym etapem w przygotowaniu lęborczan do rozgrywek ligowych, które rozpoczynają się 27 listopada meczami w Jastarni. Trener miał doskonałą okazję do sprawdzenia zawodników, ustawień i zagrywek taktycznych.