czwartek, 2 maja 2024 Imieniny obchodzą: Zoe, Borys, Zygmunta, Walter, Gwalbert, Walbert, Waldebert, Witomir, Atanazy, Walenty
02-11-2011 12:43, dodał: Piotr Łukaszewski czytano: 1286 razy

Sukces wejherowskich karateków

Suwałki gościły uczestników XXVIII Pucharu Polski Seniorów Karate Kyokushin. Walki odbyły się w trzech kategoriach kobiet, sześciu mężczyzn i jednej weteranów.

Pomorze reprezentowało trzech zawodników z Klubu Karate Kyokushin i Sportów Walki Wejherowo: Patryk Borowski (2 kyu), Piotr Puchalski (2 kyu) i Piotr Tomaszewski (2 kyu). Dwójka walczyła w wadze 80 kg, gdzie na najwyższym stopniu podium stanął Patryk Borowski a piąte miejsce wywalczył Piotr Tomaszewski.

Najlepszą zawodniczka turnieju została Agata Kaliciak (Wrocław) - zwyciężczyni wagi + 65 kg. Najlepszym zawodnikiem wybrano  Radosława Parola (Basiak Team Grodzisk Mazowiecki) - zwycięzcę wagi 65 kg.

W klasyfikacji drużynowej zwycięstwo odnieśli reprezentanci Wrocławia (17 pkt), przed Suwałkami (15 pkt) i Grodziskiem Mazowieckim (10 pkt). Klub z Wejherowa z pięcioma punktami zajął 6-9 miejsce.

Przed dwoma tygodniami Patryk Borowski walczył w Mistrzostwach Europy w Waranie w wadze 80 kg gdzie zdobył brązowy medal.

Żródło: Michał Kaczmarek