piątek, 3 maja 2024 Imieniny obchodzą: Mariola, Maria, Alodia, Antonina, Aleksander
19-08-2011 17:01, dodał: Piotr Łukaszewski czytano: 1258 razy

Złoto judoków w Shenzhen i Berlinie

Z dwoma złotymi medalami z dwóch turniejów powracają do Gdańska judoczki..

W dalekich Chinach na XXVI Letniej Uniwersjadzie, dwukrotnie na podium stawała Zuzanna Pawlikowska (AZS AWFiS Gdańsk) - indywidualnie, w wadze 52 kg na najwyższym stopniu podium oraz drużynowo - na najniższym. W klasyfikacji indywidualnej wygrała wszystkie cztery walki przez ippon (przed czasem) - eliminacje z amerykanką Alaine Abuan i tajwanką Szyu Chen, półfinał z Yuki Hashimoto (Japonia) oraz finał z Ha Na Seo (Korea Południowa). Przed trzema tygodniami Zuzanna na Międzynarodowych Mistrzostwach Polski Młodzieży w COS Cetniewo we Władysławowie też stała na najwyższym stopniu podium. Jest też aktualną mistrzynią Polski seniorek.

Z pozostałej trójki reprezentujących AWFiS Gdańsk na Uniwersjadzie Joanna Jaworska w wadze +78 kg, w turnieju drużynowym zdobyła brązowy medal, a indywidualnie - 7 miejsce. Katarzyna Furmanek i Tomasz Domański zakończyli swoje walki w eliminacjach turnieju indywidualnego.

Znacznie bliżej - w Berlinie - w cyklu turniejów Pucharu Europy U 20 zawodniczka SGKS Wybrzeże - Halima Mohamed-Seghir po pokonaniu pięciu przeciwniczek przez ippon stanęła na najwyższym stopniu podium, potwierdzając że należy do europejskiej czołówki. W pierwszym turnieju cyklu w COS Cetniewo we Władysławowie także zwyciężyła, a w Pradze była trzecia.

Siódme miejsce w Berlinie wywalczył Jakub Zakrzewski (AZS AWFiS Gdańsk) w wadze 100 kg, który we Władysławowie był siódmy, a w Pradze wywalczył trzecie miejsce.

W Ośrodku Przygotowań Olimpijskich COS Cetniewo we Władysławowie swoje przygotowania do rozpoczynających się 23 sierpnia Mistrzostw Świata Seniorów zakończyła reprezentacja Polski. W Paryżu walczyć będzie m.in. zawodniczka z pomorza - Daria Pogorzelec (SGKS Wybrzeże Gdańsk). Wszyscy natomiast walczyć będą o punkty w rankingu do przyszłorocznych Igrzysk Olimpijskich w Londynie.
Polska reprezentacja kobiet: Ewa Konieczny (48 kg), Marta Kubań (52 kg), Katarzyna Kłys (70 kg), Daria Pogorzelec (78 kg), Urszula Sadkowska (+78 kg).
Polska reprezentacja mężczyzn: Paweł Zagrodnik (66 kg), Tomasz Kowalski (66 kg), Krzysztof Wiłkomirski (73 kg), Tomasz Adamiec (73 kg), Robert Krawczyk (90 kg), Krzysztof Węglarz (90 kg), Przemysław Matyjaszek (100 kg), Grzegorz Eitel (+100 kg).

Żródło: Michał Kaczmarek