czwartek, 2 maja 2024 Imieniny obchodzą: Zoe, Borys, Zygmunta, Walter, Gwalbert, Walbert, Waldebert, Witomir, Atanazy, Walenty
02-08-2011 15:14, dodał: Piotr Łukaszewski czytano: 1676 razy

Medale judoków we Władysławowie i Pradze

Ubiegły weekend w Centralnym Ośrodku Sportu Cetniewo we Władysławowie należał do młodzieżowców do lat 23, którzy walczyli w II Międzynarodowych Mistrzostwach Polski Młodzieży. Pomorscy judocy start w tych mistrzostwach mogą uznać za udany. Wywalczyli 5 złotych, 4 srebrne, 1 brązowy medal.

Medalistki II Międzynarodowych Mistrzostw Polski Młodzieży
waga 48 kg
1. Ewa Konieczny (Czarni Bytom)
2. Wiktoria Szypowicz (AZS AWFiS Gdańsk)
3. Justyna Kamińska (Gwardia Bielsko-Biała)

waga 52 kg
1. Zuzanna Pawlikowska (AZS AWFiS Gdańsk)
2. Katarzyna Wilczyńska (AZS Łódź)
3. Karolina Pastuszak (AZS UW Warszawa)
3. Monika Zabrocka (Gwardia Bielsko-Biała)

2. Hanna Las (AZS AWFiS Gdańsk)
3. Magdalena Kowalczyk (AZS AWFiS Gdańsk)
3. Patrycja Lorenc (JSS Drako 79 Warszawa)

waga 70 kg
1. Barbara Białas (Czarni Bytom)
2. Elżbieta Bensz (TS Gwardia Opole)
3. Jagoda Misztal (AZS UW Warszawa)

waga 78 kg
1. Katarzyna Furmanek (AZS AWFiS Gdańsk)

1. Łukasz Golus (Czarni Bytom)
2. Sebastian Sojka (Gwardia Bielsko-Biała)
3. Bartosz Dobranowski (MOSiR Bochnia)
3. Adrian Wala (Polonia Rybnik)

waga 66 kg
1. Jakub Zięć (AZS UW Warszawa)
2. Damian Popiel (Gwardia Łódź)
3. Jacek Malczewski (AZS Gliwice)
3. Michał Woźniak (MMKS Wojownik Skierniewice)

1. Georgi Ladongin (Estonia)
2. Sebastian Przybysz (AZS AWFiS Gdańsk)
3. Radosław Koszczyński (AZS AWF Warszawa)

waga 100 kg
1. Wojciech Tworzydło (AZS AWF Warszawa)

3. Maciej Łabucki (UKJ Ryś Warszawa)

Praga była kolejnym miejscem po Władysławowie gdzie spotkały się grupy juniorskie w turnieju Pucharu Europy. Polscy zawodnicy przywiozą do kraju 2 złote i 5 brązowych medali i 6 miejsc punktowanych. Do Trójmiasta trafi jeden złoty i dwa brązowe medale, oraz dwa punktowane miejsca. W klasyfikacji, którą wygrały Niemcy, reprezentacja Polski zajęła 5 miejsce.

W wadze + 100 kg złoty medal ponownie wywalczył Damian Nasiadko, czym powtórzył swój sukces sprzed tygodnia w COS Cetniewo. Brązowe medale wywalczyli: Halima Mohamed-Seghir (63 kg - SGKS Wybrzeże) i Jakub Zakrzewski (100 kg - AZS AWFiS Gdańsk). Piąte, punktowane miejsca zajęły Aleksandra Jabłońska (70 kg - AZS AWFiS Gdańsk) i Karolina Tałach (SGKS Wybrzeże Gdańsk) a siódme miejsce przypadło Magdalenie Miller (57 kg - AZS AWFiS Gdańsk) i Jakubowi Zarzecznemu (90 kg - SGKS Wybrzeże Gdańsk).

Aktualnie w Centralnym Ośrodku Sportu Cetniewo we Władysławowie przebywają kadry seniorskie przygotowujące się do mistrzostw świata w Paryżu które rozpoczną się 23 sierpnia. W Cetniewie trenują zawodnicy trójmiejskich klubów: Zuzanna Pawlikowska (AZS AWFiS Gdańsk), Katarzyna Furmanek (AZS AWFiS Gdańsk), Joanna Jaworska (AZS AWFiS Gdańsk), Tomasz Domański (AZS AWFiS Gdańsk), Daria Pogorzelec (SGKS Wybrzeże Gdańsk), Tomasz Tałach (SGKS Wybrzeże Gdańsk), Michał Rosa (WKS Flota Gdynia).

Żródło: Michał Kaczmarek