sobota, 18 maja 2024 Imieniny obchodzą: Feliks, Wenancjusz, Myślibor, Eryk, Liberiusz, Klaudia, Aleksander, Aleksandra, Teodot
30-05-2011 16:15, dodał: Piotr Łukaszewski czytano: 837 razy

III Mistrzostwa Województwa Pomorskiego w Piłce Siatkowej Amatorów

Za nami tegoroczne zmagania zespołów amatorskich o miano Mistrza województwa pomorskiego. Do rywalizacji zgłosiło się 9 zespołów z różnych lig amatorskich w województwie. Zespoły zostały podzielone na trzy grupy z których pierwsze miejsca oraz najlepszy zespół z drugiego miejsca awansowały do półfinałów.

Pierwszy zespół który zakończył turniej po rozgrywkach grupowych to Plast Team II Słupski zajmując 9 pozycje w turnieju. Pozostałe dwa zespoły z trzecich miejsc walczyły o miejsca 7-8. SPP Pępowo zwyciężyło zespół Bojan-Żubry 2:1 i dzięki dobrej grze kapitana SPP Pępowo zespół zajął 7 miejsce. Walka o miejsca 5-6 również potrzebowała aż trzech setów aby rozstrzygnąć kto zajmie lepsze miejsce. Jednostka Wojskowa Lębork dzielnie walczyła z zespołem Tom Blok Wejherowo pokonując go ostatecznie 2:1 i zajmując 5 lokatę.

Półfinały zapowiadały się bardzo ciekawie. Pierwszy półfinał Romek Lębork - Baza 44 Siemirowice zakończył się bardzo szybko. Lepsi tego dnia okazali się młodsi zawodnicy Bazy i to oni awansowali do finału. Drugi półfinał pomiędzy AWKS Wejherowo a Team Władysławowo zakończył się w dwóch setach na korzyść zespołu z Władysławowa. Było to drugie spotkanie tych dwóch zespołów tego dnia, w pierwszym lepsi byli zawodnicy AWKS Wejherowo. W drugim meczu w walce o wejście do finału zespół z Wejherowa musiał uznać wyższość przeciwników i zadowolić się walką o trzecią pozycję.

Mecz o brązowy medal pomiędzy AWKS Wejherowo a Romek Lębork, wygrali zawodnicy z Lęborka pokonując AWKS w trzech setach. Po pierwszym secie wygranym przez Romek Lębork AWKS zerwała się do odrabiania strat i wygrała drugiego seta. W trzecim - większe doświadczenie i spokój dały lęborczanom zwycięstwo i brązowe medale. Zespół Romek Lębork w ubiegłym roku wywalczył tytuł Mistrza województwa, w tym musiał zadowolić się miejscem trzecim.

Mecz finałowy pomiędzy Baza 44 Siemirowice a Team Władysławowo był wyrównany. Jedynie pierwszy set wysoko wygrali zawodnicy z Władysławowa, dalej już walka była o każdy punkt i każdą akcję. W drugim secie lepsi byli zawodnicy Bazy 44 wygrywając różnicą dwóch punktów. Ostatni set, zadecydował o tytule mistrza. Oba zespoły były bardzo bliskie zwycięstwa lecz lepsi okazali się zawodnicy Bazy 44 Siemirowice pokonując 16:14 Team Władysławowo w trzecim secie a w całym finałowym meczu 2:1.

Zaraz po zakończeniu rozgrywek nastąpiło oficjalne podsumowanie całego turnieju. Wyróżnieni zostali najlepsi zawodnicy czterech finałowych zespołów: Wojtek Dawid (Romek Lębork), Grzegorz Sawicki (AWKS Wejherowo), Dariusz Lesner (Team Władysławowo) i Artur Miotk (BAZA 44 Siemirowice). Artur Miotk został również nagrodzony statuetką dla najlepszego zawodnika mistrzostw. Wszystkie zespoły biorące udział w turnieju otrzymały puchary i dyplomy przygotowane przez organizatorów.

Finał
Baza 44 - Team Władysławowo 2:1 (16:25, 25:23, 16:14)

Mecz o 3 miejsce
Romek Lębork - AWKS Wejherowo 2:1 (25:19, 14:25, 15:11)