sobota, 18 maja 2024 Imieniny obchodzą: Feliks, Wenancjusz, Myślibor, Eryk, Liberiusz, Klaudia, Aleksander, Aleksandra, Teodot
16-05-2011 13:45, dodał: Piotr Łukaszewski czytano: 2303 razy

Siatkarki Zatoki 95 Puck w Finale Wojewódzkim Kinder+Sport 2011

W Wejherowie oraz Rumi odbyły się eliminacje wojewódzkie w mini siatkówce w ramach Mistrzostw Polski "Kinder+Sport 2011". Dla najmłodszych adeptek siatkówki z Pucka były to bardzo udane zawody. Aż pięciu drużynom udało się awansować do finału wojewódzkiego.

W Wejherowie w hali SP nr 6 rozgrywały się jednocześnie turnieje "dwójek" i "trójek" siatkarskich. W "dwójkach" (klasy IV) wystartowało 27 par. Zespół z Pucka wystawił do rozgrywek 4 zespoły. Trzem z nich udało się zająć miejsca w czołowej szóstce turnieju, która awansowała do finału. Zosia Przyradzka, Anna Kirszling i Laura Perszon zajęły 2 lokatę ulegając jedynie rówieśniczkom z SP nr 9 z Rumi. Czwarte i szóste miejsca zajęły odpowiednio Oliwia Kos z Nikolą Lassin i Aleksandra Byczkowska z Martyną Stadler. Trzynaste miejsce zajęły Kamila Kirszling, Anna Korth i Julia Bieszk. Dla nich był to debiut w takich zawodach.

W "trójkach" (klasy V) startowało łącznie 16 zespołów. Reprezentantki Zatoki 95 Puck w składzie: Magda Bizewska, Karolina Kirszlin, Patrycja Parchem i Marta Przyradzka od początku radziły sobie w turnieju znakomicie. Wygrały wszystkie 8 pojedynków w finale pokonując drużynę SP nr 9 Rumia 21:11. Awans z pierwszego miejsca jest wspaniałą niespodzianką dla tych dziewcząt, które od niedawna ze sobą trenują.

Półfinał wojewódzki w minisiatkówce "czwórek" (klasy VI) odbył się w salach Szkoły Podstawowej nr 9 w Rumi. Wystartowało 11 zespołów, z czego 5 awansowało do finału. Puck reprezentowały dwa zespoły. Zatoka 95 Puck I w składzie: Weronika Byczkowska, Marta Przyradzka, Julia Paszke, Agata Ceynowa i Magda Korth zajęły dobre czwarte miejsce. Natomiast drugi zespół Zatoki uplasował się na 7 pozycji minimalnie przegrywając mecz o awans do czołowej piątki z UKS "Szóstką" Wejherowo 21:23. Zespół Zatoki 95 Puck wystąpił w składzie: Magda Majka, Paulina Zacharyasz, Laura Perszon oraz Iwona Kuc.

Finały, w których wystąpi 12 najlepszych drużyn z całego województwa odbędą się na przełomie maja i czerwca - 28 maja w Hali Gedanii w Gdańsku odbędą się rozgrywki "czwórek", natomiast "dwójki" i "trójki" zagrają 4 czerwca w hali Szkoły Podstawowej nr 6 w Wejherowie.