sobota, 18 maja 2024 Imieniny obchodzą: Feliks, Wenancjusz, Myślibor, Eryk, Liberiusz, Klaudia, Aleksander, Aleksandra, Teodot
10-05-2011 16:21, dodał: Piotr Łukaszewski czytano: 962 razy

UKS w Jastarni na półfinale Gimnazjady w siatkówce chłopców

W Redkowicach k. Lęborka rozegrany został jeden z sześciu półfinałów XII Gimnazjady Młodzieży Szkolnej w piłce siatkowej chłopców z udziałem 4 drużyn, które zwyciężyły rywalizację na poziomie swoich powiatów. Mecze stały na wysokim siatkarskim poziomie, a grająca młodzież ambitnie walczyła o każdy punkt, popisując się swoimi umiejętnościami.

W pierwszym meczu spotkały się drużyny z Luzina i Jastarni, zakończył się on zwycięstwem chłopców z Półwyspu wynikiem 2:0 (25:22 i 25:22), natomiast w drugim meczu zespół gospodarzy - Gimnazjum Łebień - pokonał siatkarzy z Gowidlina 2:0 w obu setach do 17. punktów. W kolejnych meczach Jastarnia pokonała Gowidlino 2:0, a Łebień 2:1 Luzino. W meczu 5. spotkały się zespoły, które walczyły o III miejsce w turnieju. Z tej rywalizacji zwycięsko wyszła drużyna z Luzina, wygrywając 2:0 (25:17 i 25:17).

Ostatni mecz to spotkanie najlepszych drużyn turnieju Łebienia i Jastarni. Bardzo zacięty pojedynek, w którym można było oglądać akcje na najwyższym siatkarskim poziomie - dla tej grupy wiekowej. Mecz zakończył się zwycięstwem gospodarzy wynikiem 2:1, w setach 17:25, 25:23 i 15:13.