sobota, 18 maja 2024 Imieniny obchodzą: Feliks, Wenancjusz, Myślibor, Eryk, Liberiusz, Klaudia, Aleksander, Aleksandra, Teodot
10-05-2011 15:52, dodał: Piotr Łukaszewski czytano: 1247 razy

Najmłodsi siatkarze UKS w Jastarni zdobyli awans

W Szkole Podstawowej w Wejherowie został rozegrany jeden z dwóch turniejów eliminacyjnych (północny) o Mistrzostwo Województwa Pomorskiego w ramach ogólnopolskiej akcji rozwoju siatkówki Kinder + Sport.. Uczniowski Klub Sportowy w Jastarni reprezentowały dwie drużyny "3" - rocznik 1999 oraz trzy drużyny "2" z rocznika 2000. Wszystkie zespoły z Jastarni zaprezentowały poprawne umiejętności techniki siatkarskiej oraz dobre wyszkolenie gry drużynowej. W kategorii starszej zawodnicy: Kacper Nowak, Jakub Muża i Krzysztof Glembin zdobyli I miejsce, a na trzecim uplasowali się: Jakub Nadolski, Marek Konkel i Dawid Glembin.

6. SP 9 Rumia III

Najmłodsi siatkarze biorący udział w turnieju rywalizowali o 6 miejsc premiowanych awansem do turnieju finałowego o Mistrzostwo Województwa i wszystkie trzy drużyny z Jastarni uzyskały awans do niego. Najlepsze miejsce - III - zajęła II drużyna UKS-u (Jan Pieper i Olaf Konkel), IV miejsce I drużyna w składzie: Kacper i Dawid Herrmann, a miejsce V zajęła drużyna Jastarni III (Artur Buniowski, Grzegorz Buliński i Oskar Rotta).

Wyniki końcowe r. 2000
1. SP 9 Rumia II
2. SP 9 Rumia I
4. UKS w Jastarni I
5. UKS w Jastarni III
6. UKS Wicher Gnieżdżewo

Wszystkie drużyny Uczniowskiego Klubu Sportowego w Jastarni, które zostały zgłoszone do turnieju dobrze zaprezentowały się w wejherowskich zawodach i uzyskały awans do finału.

Żródło: UKSwJastarni.pl