czwartek, 9 maja 2024 Imieniny obchodzą: Karolina, Hiob, Grzegorz, Mikołaj, Beat
17-11-2010 11:14, dodał: Piotr Łukaszewski czytano: 994 razy

Relacja De La Salle z Ogólnopolskiego Turnieju Mini Koszykówki

Zespół Uczniowskiego Klubu Sportowego De La Salle Meduza wygrał Ogólnopolski Turniej mini koszykówki dla rocznika 2000 w kategorii chłopców.. Sukces jest tym cenniejszy, iż jest to pierwsze historyczne zwycięstwo w tak dużym Ogólnopolskim turnieju. Zespół pojechał pod wodzą pani trener Małgorzaty Czerlonko. Termin turnieju - od 11 do 14 listopada spowodował że pojechaliśmy tylko w 10-osobowym składzie w którym znaleźli się bardzo młodzi zawodnicy od klasy pierwszej do czwartej wraz z najmłodszymi adeptami Meduzy Gdańsk

Czwartek
Pierwszy mecz rozegraliśmy tuż po przyjeździe a przeciwnikiem był zespół gospodarzy z Olsztynka. I miła niespodzianka - nasz zespół wygrywa 22-14, a tercet Grzegorz Wiśniewski, Andrzej Wojsław i Piotr Kamiński prowadzą nasz zespół do zwycięstwa. Staliśmy się "czarnym koniem" turnieju.

Piątek
W samo południe nasz zespół rozgrywa następne spotkanie a przeciwnikiem jest Basket Kwidzyn. Zespół który w każdej kategorii wiekowej jest bardzo groźny. Przegrywamy po pierwszej kwarcie 10-3, a jeden punkt w tej kwarcie zdobywa z rzutów wolnych Adam Janukowicz z pierwszej klasy. Wygrywamy drugą kwartę 5-2 i do przerwy przegrywamy 8-12. Trzecia kwarta to wspaniała gra w obronie i szybka gra w ataku i wygrywamy tę kwartę 12-1. Czwarta kwarta to kosz za kosz i wygrywamy mecz 30-19. W tym meczu zagrali Piotr Kamiński i Dominik Radomski - pierwszy to zdobywca 11 punktów drugi to dobry obrońca, który ma dopiero 8 lat. Po tym meczu zapewniliśmy sobie awans do półfinałów przed ostatnimi meczami w grupie.

Sobota
O godzinie 8:00 rano rozegraliśmy mecz z zespołem z Elbląga. Mecz był wyrównany a wynik do ostatnich sekund był nie rozstrzygnięty o czym świadczy wynik 26-20 dla DLS, a w kwartach 6-6, 8-4, 6-6, 6-4. Świetny mecz rozegrali Andrzej Wojsław (14 punktów) i Piotr Kamiński (12 punktów). Wygrywając mecz z Elblągiem zapewniliśmy sobie pierwsze miejsce w grupie i możliwość gry w półfinale w popołudniowych meczach.

Wieczornym przeciwnikiem był zespół Bryzy Kolbudy. W żadnym meczu nie byliśmy faworytami i tak było także w tym meczu. Pierwszą kwartę przegrywamy 8-3, drugą wygrywamy w takim samym stosunku i do przerwy jest remis. Kibice trenerzy i wszyscy zgromadzeni na hali w Olsztynku zszokowani. Młody zespół z Gdańska prowadzi wyrównaną grę z faworyzowanym zespołem z Kolbud. Głośny doping dla naszego zespołu i trzecią kwartę wygrywamy 9-6. Ostatnia kwarta to odcięcie naszego najlepszego zawodnika Andrzeja Wojsława i w tym momencie swój talent koszykarski pokazuje Piotr Kamiński, zdobywca 4 punktów w ostatnich sekundach meczu.

Niedziela
To mecz z faworytem turnieju zespołem Nenufara Ełk. Początek meczu - 10-0 dla Ełku. Druga kwarta to popisowa gra w obronie całego zespołu i świetnie dysponowany Andrzej Wojsław przez co wychodzimy na prowadzenie. Trzecia i czwarta kwarta to punkt za punkt. Dwadzieścia sekund do końca nasz zespół odbiera piłkę i zdobywamy punkty na remis, jest dogrywka. W dodatkowym czasie gry nasi zawodnicy wytrzymali fizycznie i psychicznie trudy turnieju wygrywając ostatecznie 6 punktami. Brawa należą się całemu zespołowi za walkę w każdym meczu.