niedziela, 19 maja 2024 Imieniny obchodzą: Celestyn, Potencjana, Potencjanna, Kryspin, Bernarda, Piotr, Iwo, Pękosław, Mikołaj, Augustyn
12-08-2010 11:09, dodał: Piotr Łukaszewski czytano: 1008 razy

Pierwsze sukcesy Polek w Światowym Grand Prix

Polskie siatkarki odniosły trzy zwycięstwa w zakończonym w Hali Gdynia pierwszym turnieju z cyklu FIVB World Grand Prix..

W pierwszym meczu Polska pokonała Niemcy 3:1 (25:18, 16:25, 25:22, 26:24). MVP meczu została Anna Barańska. W pierwszym secie polski zespół uzyskał bardzo wyraźną przewagę i pewnie go wygrał. W drugim ton rywalizacji nadawały Niemki. Liderką zespołu niemieckiego była Małgorzata Kozuch, kończąca wiele ataków. Trzeci set był bardzo zacięty, jednak nasze "złotka" pokazały się jako zespół. Początek czwartej partii to prowadzenie Niemek 4:1, wyrównanie Polek na 5:5 i do końca meczu zawodniczki polskie często prowadziły, rywalki wyrównywały, a ostatecznie wygrały Polki.
Skład drużyny Polskiej: Sadurek, Skowrońska-Dolata, Okuniewska, Bednarek-Kasza, Barańska, Kaczor, Maj (l) oraz Zenik, Kosek, Skorupa, Staniucha-Szczurek, Gajgał.

W drugim meczu dnia USA-Dominikana 3:1 (26:24, 22:25, 25:14, 25:19).

Drugiego dnia turnieju grupy B World Grand Prix, Polki odniosły łatwe zwycięstwo pokonując Dominikanę 3:0 (25:23, 25:16, 25:14). MVP meczu została Agnieszka Bednarek-Kasza.
Skład drużyny Polskiej: Sadurek, Skowrońska-Dolata, Bednarek-Kasza, Gajgał, Kosek, Barańska, Maj (l) oraz Zenik, Skorupa, Kaczor.

W drugim meczu Niemcy pokonały USA 3:1 (25:23, 25:22, 16:25, 25:23).

Ostatni dzień turnieju i trzecie zwycięstwo polskich zawodniczek z USA 3:1 (16:25, 26:24, 25:19, 25:23). MVP meczu została Katarzyna Skorupa. W pierwszym secie podopieczne trenera Jerzego Matlaka popełniały dużo błędów w przyjęciu i obronie, a Amerykanki nie myliły się i wygrały tego seta. Początek drugiego seta to inna gra polskiego zespołu, później było gorzej. Amerykanki prowadziły już 24:20 i wydawało się że wygrają partię, jednak nasze zawodniczki nie popuściły zdobywając kolejno sześć punktów, a to m.in. dzięki bardzo dobrej grze Anny Barańskiej. Dwa kolejne sety już bez emocji wygrały Polki.
Skład drużyny polskiej: Sadurek, Skowrońska-Dolata, Bednarek-Kasza, Gajgał, Kosek, Barańska, Maj (l) oraz Skorupa, Kaczor, Okuniewska, Zenik.

W ostatnim meczu turnieju w Gdyni siatkarki Dominikany wygrały z Niemkami 3:2 (25:19, 22:25, 31:29, 16:25, 19:17).

Kolejne mecze cyklu FIVB World Grand Prix odbędą się 13-15 sierpnia w Okayamie (Japonia), a następne w kolejnym tygodniu na Tajwanie.

Żródło: Michał Kaczmarek