środa, 1 maja 2024 Imieniny obchodzą: Jeremiasz, Filip, Briok, Jeremi, Józef, Aniela, Floryna, Lubomir, Jakub
26-04-2010 15:42, dodał: Piotr Łukaszewski czytano: 1336 razy

Rafał Karcz podwójnym zdobywcą Pucharu Polski

W dniach 23-25 kwietnia w Węgrowie odbył się w międzynarodowej obsadzie (Słowacja, Ukraina, Litwa, Łotwa) Puchar Polski seniorów oraz kadetów w kickboxingu. Sekcję Kaszubskiego Towarzystwa Sportowo-Kulturalnego "Fight Zone" Wejherowo, reprezentowało troje zawodników, którzy wywalczyli 3 miejsca na podium, w tym dwa Puchary Polski.

Rafał Karcz sprawił dużą niespodziankę w finale semi contact (walka na punkty). Wygrał z Wicemistrzem Świata i Europy Piotrem Bąkowskim, odwiecznym rywalem na matach krajowych i zagranicznych. Karcz ostatnio wygrał z Bąkowskim 5 lat temu, również w Węgrowie na Pucharze Polski. Finał w kat. do 57 kg pomiędzy Karczem a Bąkowskim był najbardziej emocjonującym starciem turnieju – wynik 19:18 dla reprezentanta Wejherowa. Wcześniej w półfinale pokonał Michała Laskowskiego z Elbląga wynikiem 14:6.

Rafał Karcz – trener i zawodnik KTS-K "Fight Zone" wygrał również rywalizację light kontakt (walka ciągła na macie) w kat. do 57 kg. Pokonał m. in. zawodnika z Kurzętnika, Zabłotnym, następnie Hospodara z Elbląga, by w finale wygrać poprzez poddanie się przeciwnika ze Słowacji – Matus Bezger. Karcz jako jedyny w całym turnieju zdobył dwa Międzynarodowe Puchary Polski – w semi i light.

Cieszy postawa młodego zawodnika – Cezarego Maciejewskiego – wychowanka Karcza, który zdobył brązowy medal wśród kadetów starszych (13-15 lat) w wadze do 63 kg.

Tym razem bez medalu inny zawodnik "Fight Zone" - Maciej Depta.

Wyjazd na Międzynarodowy Puchar Polski do Węgrowa był finansowany ze środków własnych zawodników.
30 maja Rafał Karcz stanie do walki o tytuł zawodowego Mistrza Polski w kickboxingu full contact. Walka odbędzie się podczas gali w Pułtusku.

Żródło: Fight Zone