środa, 20 czerwca 2018 Imieniny obchodzą: Bożena, Bogna, Rafał, Edburga, Gemma, Florentyna, Franciszek, Hektor, Sylweriusz
Kaszëbsczi jazëk Polski English Deutsch
26-03-2010 16:36, dodał: Piotr Łukaszewski czytano: 2133 razy

Nowy Jastrząb w szeregach Pomorza Seahawks

W czwartek o 12:30 czasu polskiego, na lotnisku im. Lecha Wałęsy w Gdańsku wylądował nowy zawodnik klubu Pomorze Seahawks - Cornelius Lambert. Gracz ten posługujący się paszportem Stanów Zjednoczonych Ameryki reprezentował będzie żółto-czarne barwy w sezonie 2010 Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego.

26-letni Cornelius Lambert to pierwszy w historii Seahawks cudzoziemiec, który został sprowadzony przez klub by wzmocnić drużynę w nadchodzącym sezonie.

Gracz ten ma bardzo bogate doświadczenia futbolowe:
Szkoła Średnia MacArthur High School, Teksas 1997-1999
Szkoła Średnia Hoover High Kalifornia, 2000
Szkoła Wyższa Utah State University, 2001
Szkoła Wyższa San Diego Mesa College 2002-2003
Szkoła Wyższa San Jose State 2004-2005
Obóz Treningowy San Francisco 49ers (NFL – narodowa liga USA, najlepsza liga na Świecie) 2006
Austin Wranglers AFL1 (profesjonalna liga halowa) 2006
Laredo Lobos AF2 (profesjonalna liga halowa) 2007
Tri-Cities Fever AF2 (profesjonalna liga halowa) 2008
Los Angeles Avengers AF1 (profesjonalna liga halowa) 2008
Central Valley Coyotes AF2 (profesjonalna liga halowa) 2009

Mierzący 190 cm i ważący 130 kg Lambert w drużynie Jastrzębi będzie występował w pierwszej linii obrony jako Defensive End. Jego doświadczenie umożliwia mu także grę w drugiej linii obrony jako linebacker a także w ataku na pozycji running backa.

Cornelius to świetny zawodnik i na pewno pomoże naszej drużynie w osiąganiu sukcesów w startującym właśnie sezonie. Na postawę drużyny będzie miała wpływ nie tylko jego gra, ale także to, że jest niezwykle doświadczonym graczem, który chce przekazać swoją wiedzę innym zawodnikom. Można powiedzieć że Cornelius będzie pełnił dwie role w drużynie - zawodnika i asystenta trenera. – powiedział o nowym nabytku trener Pomorze Seahawks Maciej Cetnerowski.

Mimo transferu Cetnerowski twierdzi, że klub nadal stawia głównie na polskich graczy - W tej kwestii nic się nie zmieniło. Sprowadziliśmy Corneliusa na pozycję, w której mieliśmy braki. Wierzę, że kilku nowych zawodników ćwicząc pod okiem tak znakomitego gracza będzie mogło stanowić trzon tej formacji w przyszłym sezonie.

Pierwszy mecz Seahawks rozegrają już w niedzielę 28 marca ma stadionie Gdańskiego Ośrodka Kultury Fizycznej w Gdańsku. Mecz z Kozłami Poznań rozpocznie się o godzinie 13. W meczu tym zadebiutuje Cornelius Lambert.

Żródło: pomorze-seahawks.pzfa.pl
 
Oceń artykuł:
Ten artykuł jest oceniany na
  • 3
Masz swoje zdanie? Przedstaw je! Komentuj zgodnie z Zasadami Opinii.
Więcej różnych opinii i komentarzy znajdziesz na sportowym forum.
 
Redakcja | O nas | Patronat medialny | Reklama | Polityka prywatności | Linki | Kontakt