środa, 1 maja 2024 Imieniny obchodzą: Jeremiasz, Filip, Briok, Jeremi, Józef, Aniela, Floryna, Lubomir, Jakub
17-03-2010 14:19, dodał: Piotr Łukaszewski czytano: 1650 razy

15 miejsce KS Gokken na Mistrzostwach Polski w Karate

Ponad 400 uczestników z 33 klubów z całej Polski brało udział w drugiej edycji Otwartych Mistrzostw Karate Shotokan federacji FSKA w Kowarach..

KS Gokken reprezentowała ekipa 28 osób wraz z kadrą instruktorską. W sobotę walczyły dzieci do lat 16 i mimo bardzo zaciętych walk zawodnikom udało się zdobyć tego dnia dwa medale. Srebro w kategorii kumite dziewcząt 9-10 lat trafiło do Dominiki Groth z sekcji Miszewo, natomiast brąz w kategorii dziewcząt 11-12 lat wywalczyła Patrycja Darga z sekcji Karczemki. W kategorii kata 13-14 lat Dominik Korbolewski zajął 4 miejsce ulegając jedynie bardziej doświadczonym karatekom.

W drugim dniu zawodów zawodnicy mieli okazję przyjrzeć się walkom swoich trenerów, którzy wywalczyli drugie – Mariusz Domaradzki w kat. seniorów do 70 kg i czwarte miejsce – Paweł Wendt w kat. seniorzy do 80 kg. W walkach drużynowych pod szyldem "Pomorze" w składzie: Mariusz Domaradzki, Paweł Wendt, Robert Rutkowski, Kamil Młynarczyk i Piotr Sadowiski (Gdański Klub Karate Do) udało się zdobyć 4 lokatę. Rolę jednego z sędziów na Mistrzostwach Polski pełnił trener Patryk Wendt.

Spośród 33 klubów KS Gokken zajął 15 lokatę w klasyfikacji medalowej – jest to ogromny sukces tego dość krótko działającego klubu, co jest motywacją do jeszcze cięższej pracy.

Zawodnikom, którym nie udało się stanąć na podium gratulujemy sportowej postawy oraz determinacji. Ciężka praca na treningach zawsze owocuje w sukcesy!

Żródło: Justyna Lubocka