sobota, 27 kwietnia 2024 Imieniny obchodzą: Felicja, Anastazy, Marcin, Zyta, Piotr, Teofil, Andrzej, Kanizjusz, Bożebor
26-01-2010 21:28, dodał: Maciej Deling czytano: 1281 razy

Gdynianie najlepsi drugi raz z rzędu

24 stycznia w Żelistrzewie odbył się X turniej Puckiej Ligi Baśki. W turnieju wzięło udział 112 zawodników (w tym 4 kobiety) z dziewiętnastu drużyn. W klasyfikacji indywidualnej zwyciężył Waldemar Zduńczyk z drużyny FOX Gdynia z wynikiem +369 punktów. Na drugim miejscu uplasował się startujący indywidualnie Zdzisław Bekisz, który uzyskał +312 punktów, natomiast trzecią lokatę zajął Kazimierz Kwidziński (Kłos Werblinia) z rezultatem +279 pkt. Kolejne miejsca zajęli: Bogdan Semmerling (Puma Darzlubie), Henryk Radtke (Kłos Werblinia) i Bronisław Manicki (OSP Gnieżdżewo).
Najwyżej sklasyfikowaną kobietą została pani Grażyna Szczypior (Emeryci Mrzezino), która zajęła 13 miejsce w klasyfikacji ogólnej i zgromadziła 153 punkty.
Drużynowo zwyciężyła drużyna FOX Gdynia (+767 pkt) przed Pumą Darzlubie (+677 pkt), OSP Gnieżdżewo (+567 pkt). Dalsze miejsca zajęły drużyny: Emeryci Mrzezino (+556 pkt), Kłos Werblinia (550 pkt) oraz Rekowianie Rekowo (+370 pkt)
Tradycyjnie sześciu najlepszych zawodników, najwyżej sklasyfikowana kobieta oraz 3 najlepsze drużyny zostały uhonorowane pamiątkowymi pucharami. Dodatkowo sołtys wsi Żelistrzewo nagrodził okazałym pucharem najlepszego zawodnika swojej wioski, którym został Mirosław Jaks.
Po sześciu turniejach liderem pozostał Bogdan Semmerling (459 pkt) z Pumy Darzlubie, który wyprzedza Kazimierza Kwidzińskiego (323 pkt) z Kłosa Werblinia oraz Tadeusza Kańskiego (301 pkt) z drużyny Mercedes Żelistrzewo. Dalsze miejsca zajmują Antoni Goyka (Emeryci Mrzezino), Marian Matysiak, Waldemar Zduńczyk (obaj FOX Gdynia), Andrzej Szczypior, Andrzej Szlas (obaj Rekowianie Rekowo), Jerzy Sahs (Puma Darzlubie) i Marian Lewicki (OSP Gnieżdżewo).
W klasyfikacji drużynowej liderem pozostała drużyna FOX Gdynia, która wyprzeda drużynę Puma Darzlubie oraz ekipę Rekowianie Rekowo. Dalsze miejsca zajmują: OSP Gnieżdżewo, Emeryci Mrzezino i Kłos Werblinia.
Następny turniej odbędzie się 7 lutego o godzinie 14 00 w Wiejskim Klubie Kultury w Połczynie.