sobota, 27 kwietnia 2024 Imieniny obchodzą: Felicja, Anastazy, Marcin, Zyta, Piotr, Teofil, Andrzej, Kanizjusz, Bożebor
11-01-2010 22:59, dodał: Maciej Deling czytano: 1253 razy

Zmiana lidera w klasyfikacji drużynowej

9 stycznia w Mechowie odbył się IX turniej Puckiej Ligi Baśki. W turnieju wzięło udział 108 zawodników (w tym 5 kobiet).
W klasyfikacji indywidualnej zwyciężył Adam Jankowski z drużyny Gdynia Chylonia z wynikiem +207 punktów. Na drugim miejscu uplasował się Tomasz Putkowski, który uzyskał +254 punkty, natomiast trzecią lokatę zajął Zenon Treder (obaj FOX Gdynia) z rezultatem +245 pkt. Kolejne miejsca zajęli: Tadeusz Kański (Mercedes Żelistrzewo), Marian Matysiak (FOX Gdynia) i Marian Lewicki (OSP Gnieżdżewo).
Najwyżej sklasyfikowaną kobietą została pani Helena Marciniak (Huragan Smolno), która zajęła 11 miejsce w klasyfikacji ogólnej i zgromadziła 131 punktów.

Drużynowo zwyciężyła drużyna FOX Gdynia (+725 pkt) przed Rekowianami Rekowo (+326 pkt) i Kłosem Werblinia (+296 pkt).

Tradycyjnie sześciu najlepszych zawodników, najwyżej sklasyfikowana kobieta oraz 3 najlepsze drużyny zostały uhonorowane pamiątkowymi pucharami.
Po sześciu turniejach liderem pozostał Bogdan Semmerling z Pumy Darzlubie, który wyprzedza Antoniego Goyka (Emeryci Mrzezino) oraz Tadeusza Kańskiego (Mercedes Żelistrzewo). Dalsze miejsca zajmują Marian Lewicki (OSP Gnieżdżewo), Andrzej Szczypior (Rekowianie Rekowo), Bogusław Rost (Puma Darzlubie), Marian Matysiak (FOX Gdynia), Andrzej Szlas (Rekowianie Rekowo), Mieczysław Balewski (PKA Gdynia) i Kazimierz Kwidziński (Kłos Werblinia).
W klasyfikacji drużynowej po długotygodniowym prowadzeniu pozycję lidera straciła Puma Darzlubie. Liderem została drużyna FOX Gdynia, która wyprzeda ekipę Rekowianie Rekowo oraz wspomnianą Pumę Darzlubie. Dalsze miejsca zajmują: Mercedes Żelistrzewo, Emeryci Mrzezino i OSP Gnieżdżewo.

Następny turniej odbędzie się 24 stycznia o godzinie 14:00 w Wiejskim Klubie Kultury w Żelistrzewie.