poniedziałek, 20 maja 2024 Imieniny obchodzą: Teodor, Anastazy, Wiktoria, Asteriusz, Bernardyn, Saturnina, Iwo, Bronimir, Rymwid, Józefa
08-11-2009 16:24, dodał: Maciej Deling czytano: 831 razy

Bliza Władysławowo - Artego II Bydgoszcz

Niesamowity przebieg miał mecz I ligi regionalnej kobiet Bliza Władysławowo - Artego II Bydgoszcz. Przed spotkaniem większe szanse dawano drużynie z Bydgoszczy, jednak to miejscowe prowadziły na początku gry (6:0).
Pierwsza kwarta zakończyła się remisem 19:19. W drugiej i trzeciej części gospodynie głównie dzięki niesamowitej skuteczności wyraźnie odskoczyły, a ich przewaga wynosiła już nawet 19 punktów (65:46).

W czwartej odsłonie zobaczyliśmy jakby dwie inne drużyny, a sama końcówka wywołała skrajne emocje u licznie zgromadzonych kibiców. Zespół Artego II zaczął szybko odrabiać straty, natomiast koszykarki Blizy przez 7 minut zdołały rzucić tylko 2 punkty! W ostatniej minutach bydgoszczanki doprowadzają do remisu 71:71, a chwilę później wychodzą na prowadzenie 74:71. Na 7 sekund przed końcem jest 77:76 dla gości, jednak piłkę wyprowadzają koszykarki Blizy. W ciągu tych ostatnich sekund gospodynie zdołały przeprowadzić szybką akcję, a równo z końcową syreną celny rzut oddała Karolin Treder.

78:77 dla Blizy Władysławowo takim wynikiem ostatecznie zakończyło się to dramatyczne spotkanie. Pierwsza wygrana beniaminka w I lidze była jednocześnie świetnym widowiskiem.

• 3
skorpion[niezalogowany-77.115.254.218] 2009-11-22 21:54:28
Gratulacje za wygraną zwłaszcza dla Ani Ussorowskiej (28 pkt) o której ani słowa nie ma w sprawozdaniu nie ma. Chyba to tylko niedopatrzenia redakcyjne a nie fakt, że trenuje ze swoim klubem GTK Gdynia i tylko na mecze dochodzi do nowych koleżanek z Władysławowa.
skorpion[niezalogowany-77.115.254.218] 2009-11-22 21:55:51
To w końcu kto przegrał Artego II jak jest w korespondencji czy też Basket 25 jak jest w tabeli?