poniedziałek, 20 maja 2024 Imieniny obchodzą: Teodor, Anastazy, Wiktoria, Asteriusz, Bernardyn, Saturnina, Iwo, Bronimir, Rymwid, Józefa
22-10-2009 08:35, dodał: Maciej Deling czytano: 800 razy

Ruszyła regionalna I liga

Zainaugurowano regionalną I ligę koszykówki kobiet. W pierwszym meczu rozgrywek spotkały się w Gdyni miejscowy OSSM PZKosz z KSKK Koszalin. Faworytem była ekipa gości mająca w swoich szeregach między innymi byłą reprezentantkę Polski - Monikę Królik.
KSKK prowadziło przez większość meczu różnicą 5-15 punktów. W czwartej kwarcie OSSM zaczął odrabiać straty. Na sześć minut przed końcem objął prowadzenie 59:58. Trzy minuty przed końcem OSSM prowadził 67:62. Jeszcze na półtorej minuty przed końcem górą były młode koszykarki OSSM (70:67). W końcówce więcej opanowania wykazały jednak doświadczone zawodniczki KSKK i po punktach Królik, Usidus i Jakubowskiej wygrały 72:70. Punkty dla OSSM PZKosz zdobyły: Rojek 1, Żygowska 10, Szmytkowska 14, Rynkiewicz 12, Bartyska 2, Jakubiuk 2, Milcarz 8, Blicharz 13, Tureniec 5, Jastrzębska 2, Kwaśniewska 0, Filipowicz 1.

Żródło: pozkosz.com