sobota, 27 kwietnia 2024 Imieniny obchodzą: Felicja, Anastazy, Marcin, Zyta, Piotr, Teofil, Andrzej, Kanizjusz, Bożebor
13-10-2009 14:58, dodał: Maciej Deling czytano: 1575 razy

Ruszyła Pucka Liga Baśki

Odbyły się dwa pierwsze turnieje Puckiej Ligi Baśki. Pierwszy z nich rozegrano w Mechowie, wzięło w nim udział 80 graczy.
Zwyciężył Tadeusz Kański z drużyny Mercedes Żelistrzewo, który uzyskał +360 punktów. Drugie i trzecie miejsce zajęli zawodnicy Emerytów Mrzezino: Antoni Goyka (+256 pkt) oraz Bolesław Jaszke (+239 pkt). W kalsyfikacji Drużynowej zwyciężyła drużyna Mercedes Żelistrzewo (+659 pkt) przed zespołem Emeryci Mrzezino (+505) oraz FC Mechowo (+452 pkt).

Drugi turniej rozegrano z udziałem 84 zawodników w Mrzezinie. W klasyfikacji indywidualnej najlepszy okazał się Bronisław Manicki (OSP Gnieżdżewo), który uzyskał +226 pucktów. Drugie miejsce zajął Kazimierz Kwidziński z drużyny Kłos Werblinia uzyskując +188 pucktów, natomiast na trzecim miejscu uplasował się Andrzej Brzozowski (FC Mechowo) z wynikiem +179 punktów. Zwycięzcami w klasyfikacji drużynowej okazali się Baśkarze z drużyny Puma Darzlubie, którzy uzyskali +385 punktów. Drugą lokatę zajęła drużyna Kłos Werblinia z wynikiem +339 punktów. Na najniższym stopniu podium stanęli gracze OSP Gnieżdżewo (+305). Najwyżej sklasyfikowaną kobietą została pani Gertruda Wittbrodt (Wicher Łebcz), która zgromadziła +88 punktów.

W klasyfikacji generalnej prowadzi Stanisław Dettlaff (Kaszubska Baśka Puck) przed Tadeuszem Kańskim i Antonim Goyka. Natomiast w „drużynówce” liderem jest Mercedes Żelistrzewo przed Kłosem Werblinia i OSP Gnieżdżewo.

Kolejny turniej Puckiej Ligi Baśki odbędzie się 18 października o godz 14 00 w Remizie OSP w Mrzezinie.