piątek, 3 maja 2024 Imieniny obchodzą: Mariola, Maria, Alodia, Antonina, Aleksander
21-09-2009 13:54, dodał: Maciej Deling czytano: 1501 razy

Otwarte Mistrzostwa Redy w Tenisie Ziemnym

W weekend 19-20 września w iście upalnej pogodzie rozegrane zostały Otwarte Mistrzostwa Redy w Tenisie Ziemnym. Organizatorem tradycyjnie był Miejski Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Redzie. Do gier w 4 kategoriach stawiło się 27 zawodników. Mimo, że mamy końcówkę września, to pogoda rzeczywiście dopisała. Słońce prażyło i trudno było o chociaż najmniejszy powiew wiatru.

Turniej był niejako pożegnaniem sezonu na redzkich kortach i lada moment tenisiści przeniosą się na granie w hali. Atmosfera zawodów była jak zwykle przyjemna: na uczestników czekały potrawy z grilla, napoje, a dla najlepszych zawodników nagrody ufundowane przez MOKSiR.

W grze pojedyńczej kategorii OPEN, jak i kategorii kobiet nie małą furrorę zrobiła zaledwie 11-letnia Justyna Jaworowska- trenowana na codzień przez Andrzeja Degórskiego. W I rundzie pokonała dużo starszego Radosława Zajk, potem stoczyła zacięty pojedynek z innym wychowankiem Pana Degórskiego- Aleksandrem Tamasem. Choć tym razem musiala ustąpić bardziej doświadczonemu koledze, to zebrała od kibiców zasłużone brawa za walkę i nie ustępliwość. W kategorii kobiet Justynka nie miała już sobie równych. Pozostaje nam trzymać kciuki za jej kolejne sukcesy!

Kolejnym wygranym turnieju został Aleksander Tamas- awans do półfinału kategorii OPEN tego niespełna 15 letniego zawodnika został okupiony wręcz morderczym pojedynkiem z jego odwiecznym rywalem i partnerem z gry deblowej Konradem Warginem. Rozgrywany pojedynek na korcie nr 1 trwał ponad 1,5 godziny i został zakończony w tie-breaku na korzyść Olka.

Drugim tzw. "czarnym koniem" turnieju okazał się Dominik Sikora, który dopiero w finale uległ faworytowi zawodów- bardzo sympatycznemu pasjonatowi tenisa ziemnego jak i stołowego- Radosławowi Orzęckiemu 6/4; 6/4.

W kategorii mikstów tryumfowała para Conradi Luiza/ Conradi Jerzy. W finale Luiza wzięła srogi rewanż na Justynie Jaworowskiej za finał kategorii kobiet. Tym razem zwyciężyło doświadczenie i rutyna (6:1; 6:1) ,a Justyna z Maciejem Karczmarczykiem  musiali zadowolić się drugim miejscem.

W grze podwójnej zacięty pojedynek stoczyli Tamas/ Wargin z braćmi Piekielnikami. Mimo porażki 2:6 w pierwszym secie Tamas/ Wargin nie oddali zwycięstwa. Dwa kolejne sety zdobyli po katorżniczej wręcz walce w dwóch kolejnych tie-breakach awansujac tym samym do półfinału. Grę podwójną wygrali Orzęski/ Konkel. W zacietym pojedynku finałowym udowodnili swoją wyższość w kluczowych momentach (6:4/ 6:4) nad deblem
Wilamowski/ Sikora, którzy wcześniej pokonali inne odkrycie zawodów:
debel Pawłowski/ Janor (6:1; 6:1).

Na zakończenie turnieju nagrody najlepszym wręczali Dyrektor MOKSiR Jerzy Conradi, wraz z trenerem Andrzejem Degórskim i Kierownikiem MOKSiR Konradem Warginem.

Pozostaje nam zaprosić chętnych na kolejne turnieje organizowane przez redzki MOKSiR: zarówno tenisowe, jak i te w innych dyscyplinach sportowych. Przypominamy o bezpłatnych zajęciach dla dzieci i młodzieży, które prowadzi trener Andrzej Degórski.

Żródło: Konrad Wargin