poniedziałek, 20 maja 2024 Imieniny obchodzą: Teodor, Anastazy, Wiktoria, Asteriusz, Bernardyn, Saturnina, Iwo, Bronimir, Rymwid, Józefa
30-06-2009 23:08, dodał: Maciej Deling czytano: 1512 razy

Wicemistrzowie z Arki

W niedzielne popołudnie na stadionie Arki Gdynia stawiło się około trzech tysięcy kibiców, aby dopingować gdyński zespół w meczu finałowym o mistrzostwo Polski rugby.

.

Gospodarze występowali w roli faworyta z drużyną Budowlanych Łódź. Przed tygodniem w Gdańsku goście pokonali w półfinale gdańską Lechię, a wspierala ich grupa kibiców z Łodzi.
Finał miał uroczystą oprawę, prezentowały się zespoły cheerleaderek, a drużyny wyprowadziła husaria marszałka województwa pomorskiego z Gniewa. Mecz poprowadził arbiter z Francji. Salem Attalah, asystowali na liniach Grzegorz Michalik (Warszawa) i Wiesław Piotrowicz (Lublin).

Pierwsze punkty dla Arki w 13 min. z karnego z ok. 25 m uzyskuje Dawid Banaszek., po trzech minutach odpowiedź łodzian, także z karnego kopie Tomasz Stępień, jest 3:3. Po kolejnych trzech łodzianie zaliczają przyłożenie przez Krzysztofa Serafina, punktów z podwyższenia nie zdobywa T. Stępień, jest 3:8.
Po kolejnych trzech minutach przyłożenie Łukasza Szostka, 8:8, podwyższenie Banaszka i Arka prowadzi 10:8. Po sześciu minutach z karnego trafia między słupki Stępień i jest 10:11 na tym niestety kończy się prowadzenie Arki, a przyjezdni już do końca meczu go nie oddadzą, do przerwy 10:16.
Drużyna Arki starała się do ostatniego gwizdka arbitra odrobić straty jednak się nie udało. Końcowy wynik 23:28, medale mistrzów Polski zawodnicy Budowlanych Łódź otrzymali z rąk prezesa Polskiego Związku Rugby, marszałka województwa pomorskiego Jana Kozłowskiego, prezydenta Gdyni Wojciecha Szczutka i sekretarza generalnego PZR Grzegorza Borkowskiego.

Kibicom z Trójmiasta pozostało mieć nadzieję że w przyszłym sezonie któraś z miejscowych drużyn sięgnie po tytuł.

Punkty zdobyli: Arka - Banaszek 13, Szostek 5, Wojaczek 5; Budowlani - Stępień 11, Serafin 5, Milczak 5, Gabunia 5.

Składy drużyn:
Arka: Wojciech Ruszkiewicz, Jacek Wojaczek, Dawid Kałduński (69 Piotr Kaszubowski) – Marek Skindel, Mateusz Moroz (41 aweł Nowak) - Sławomir Jeliński,Paweł Dąbrowski, Kazimierz Raszpunda /kap./ - Łukasz Szostek (30 Marcin Malochwy) - Dawid Banaszek, Vaxtang Kavtidze, Sebastian Głuszek, Krzysztof Korbolewski, Beka Tsiklauri – Kamil Simionkowski (72 Konrad Chromiński),
rezerwa: Michał Rogowski, Bartosz Walczuk, Karol Denisiuk.
Trener- Maciej Stachura, kierownik drużyny - Arkadiusz Suska.

Budowlani: Łukasz Sachrajda (73 Paweł Grabski), Kamil Bobryk (80 Krzysztof Szulc), Michał Królikowski – Przemysław Kata, Dominik Fortuna (12-21 i od 53 Krzysztof Serafin) – Kacper Ławski, Stanisław Niedźwiecki (64 Przemysław Szyburski), Merab Gabunia – Maciej Pabjańczyk /kap./ - Łukasz Żórawski, Grzegorz Dułka, Piotr Gomulak, Krzysztof Hotowski, Andrzej .Milczak (79 Tomasz Grodecki) – Tomasz Stępień (53 Dariusz Kaniowski, 76 Maciej Maciejewski).