poniedziałek, 20 maja 2024 Imieniny obchodzą: Teodor, Anastazy, Wiktoria, Asteriusz, Bernardyn, Saturnina, Iwo, Bronimir, Rymwid, Józefa
23-06-2009 23:12, dodał: Maciej Deling czytano: 993 razy

Mecz Gwiazd POZKosz 2009

Za nami Mecz Gwiazd. Najlepsze zawodniczki i zawodnicy pomorskiej koszykówki młodzieżowej spotkali się już po raz sżósty, po raz trzeci impreza była poświęcona pamięci Wojciecha Pietkiewicza - przedwcześnie zmarłego Prezesa POZKosz.

Jak zwykle rywalizację rozpoczęły juniorki. Mecz Wschodu i Zachodu był niezwykle wyrównany do początku trzeciej kwarty, wtedy przewagę uzyskał Zachód i utrzymał ją już do końca meczu. Wschód - Zachód 64:86 (15:19, 19:17, 13:26, 17:24). MVP meczu uznano Karolinę Rączkę.
Po meczu rozegrany został tradycyjny konkurs rzutów za tezy punkty. W tym roku na starcie stanęło ośmiu uczestników w tym pięć kobiet. Do finału zakwalifikowali się Robert Kolka, Katarzyna Wielgosz i Mariusz Zuchowicz. W finale bezkonkurencyjny był Robert Kolka, który trafił 6 rzutów.

Tradycyjnie środek imprezy to mecz Sędziowie - Trenerzy oraz wręczenie nagród dla najlepszych klubów, trenerów i sędziów. Mecz trenerzy sędziowie przyniósł sporo emocji w pierwszej połowie. Za sprawą skutecznych Łukasza Demczuka i Adama Ignerowicza sędziowie przez długi czas stawiali opór trenerom, dopiero druga połowa przesądziła o zwycięstwie trenerów. Sędziowie - Trenerzy 54:62 (25:30). MVP meczu uznano Łukasza Nieleszczuka.

W przerwie meczu wręczono Nagrodę im. Wojciecha Pietkiewicza, to najważniejsze wyróżnienie pomorskiej koszykówki w tym roku trafiło do Mieczysława Krawczyka i Marcina Korpolewskiego - nagrodę tradycyjnie już wręczyła Iza Pietkiewicz - żona Wojciecha Pietkiewicza oraz Janusz Paturalski - członek Zarządu POZKosz.

Potem przyszła kolej na wyróżnienia za miniony sezon: klubami roku zostały - GTK Gdynia (kobiety) i STK Czarni Słupsk (mężczyźni), trenerem roku uznano Lubow Szwecową, trenerski debiut roku trafił w ręce Karoliny Wieczorek, Arbitrem Roku uznano Łukasza Cichowskiego, drużyną roku wybrano zaś Kadrę Pomorza 94 - mistrzów OOM 2009.

Po meczu wręczone zostały tradycyjne nagrody Basket Partner. W szóstej edycji konkursu nagrody otrzymali: Starogard Gdański (samorząd przyjazny koszykówce), Firmy Art-Bud i Cemhurt (sponsor zespołu młodzieżowego), Giełda Samochodowa (mecenas sportu młodzieżowego), SportoweKaszuby.pl (propagowanie koszykówki w mediach) oraz Janusz Paturalski - Basket Partner za całokształt działalności.

Po uroczystości przyszła kolej na konkurs "trójka z trzech pozycji" tu bezkonkurencyjni w stawce siedmiu ekip okazali się gdańszczanie - Marianna Duszkiewicz, Mariusz Zuchowicz i Dominik Wąsowski, którzy z połowy trafili w 59 sekundzie.

Przedostatnim akordem imprezy był mecz juniorów. Tu emocji było co niemiara a ostatecznie po raz pierwszy w historii mecz zakończył się remisem 68:68. MVP Meczu uznano Roberta Kolkę.

Imprezę zakończył konkurs wsadów. Po stojącej na wysokim poziomie rywalizacji trofeum przypadło Maciejowi Paprockiemu z Gdańska.
Tradycyjnie podczas meczu wręczono nagrody w 16 kategoriach rozgrywek w tym roku tytuły MVP przypadły następującym osobom: Paulina Chamerka (GTK), Aleksandra Makurat (Trops), Marika Hetmańska (Trops), Aleksandra Ostruszka (Piątka), Maja Rynkiewicz (GTK), Marlena Blicharz (GTK), Kamila Miazga (GTK), Olivia Tomiałowicz (GTK), Julian German (Pelplin), Szymon Tylkowski (SKS), Paweł Kreft (GTK), Paweł Młynarczyk (Czarni), Jakub Derkowski (GTK), Jakub Grzywacz (Siódemka), Daniel Szłapka (FRE Trefl), Jakub Kietliński (Asseco).

Żródło: pozkosz.com