niedziela, 28 kwietnia 2024 Imieniny obchodzą: Paweł, Maria, Waleria, Marek, Przybycześć, Afrodyzy, Afrodyzjusz, Afrodyzja, Arystarch, Andrea
15-06-2009 21:56, dodał: Maciej Deling czytano: 1499 razy

Zakończenie Puckiej Ligi Baśki

Dnia 13 czerwca 2009r. w Wiejskim Klubie Kultury w Mechowie odbyło się uroczyste zakończenie Puckiej Ligi Baśki.
W trakcie sezonu 2008/2009 rozegrano 18 turniejów, w których ogółem wzięło udział 1944 zawodników. Sklasyfikowanych zostało 123 zawodników z 20 drużyn. Podczas trwania rozgrywek wręczono 342 puchary dla najlepszych zawodników i drużyn poszczególnych turniejów. Honorowym gościem uroczystości był wiceprezes Polskiego Stowarzyszenia Baśki pan Mirosław Ugowski.

W generalne klasyfikacji indywidualnej zwyciężył Jerzy Sahs (Puma Darzlubie) przed Waldemarem Zduńczyk (Dragon Gdynia) oraz Józefem Dettlaff (Wiatraki Gnieżdżewo). Kolejne miejsca zajęli Andrzej Brzozowski (FC Mechowo), Adam Dominik (Wiatraki Gnieżdżewo), Kazimierz Grapp (Puma Darzlubie), Franciszek Kuchnowski (OSP Gnieżdżewo) i Kazimierz Kwidziński (Kłos Werblinia).

W klasyfikacji indywidualnej pań pierwsze miejsce zajęła Helena Marciniak przed Grażyną Szczypior (obie Emeryci Mrzezino) oraz Jadwigą Ptach (Luzino).
W generalnej klasyfikacji drużynowej zwyciężyła Puma Darzlubie grająca w składzie Zdzisław Bekisz, Jan Głowienka, Kazimierz Grapp, Bogusław Rost, Jerzy Sahs i Bogdan Semmerling. Drugie miejsce zajął Kłos Werblinia (Marek Drzeżdżon, Zbigniew Holender, Stanisław Klein, Kazimierz Kwidziński, Marcin Piontke i Henryk Radtke). Na trzecim miejscu uplasowała się drużyna OSP Gnieżdżewo występująca w składzie: Tadeusz Dettlaff, Henryk Kohnke, Franciszek Kuchnowski, Marian Lewicki, Bronisław Manicki oraz Wojciech Mudlaff. Kolejne miejsca zajęły drużyny: FC Mechowo, Kaszubska Baśka Puck oraz Dream Team Żelistrzewo.

Podczas uroczystości 3 najlepsze zawodniczki, 10 zawodników oraz 6 najlepszych drużyn otrzymały okazałe puchary. Pozostałe drużyny uhonorowano pamiątkowymi statuetkami. Ponadto 50 najlepszych zawodników oraz zawodnicy z wszystkich drużyn otrzymali nagrody rzeczowe. Puchary otrzymali również najstarszy (Brunon Borkowski) i najmłodszy (Adam Brzozowski) uczestnicy Puckiej Ligi Baśki. Łącznie podczas uroczystości zakończenia Puckiej Ligi Baśki wręczono 52 puchary, 84 statuetki oraz 175 nagród rzeczowych. Puchary i nagrody wręczali Mirosław Ugowski oraz Adam Drzeżdżon – Burmistrz Miasta Władysławowo i przy okazji mieszkaniec Mechowa.

Serdeczne podziękowania należą się gospodarzom poszczególnych turniejów, szczególnie należy wyróżnić wieś Mechowo, która po raz kolejny w perfekcyjny sposób zorganizowała zakończenie rozgrywek Puckiej Ligi Baśki. Baśkarze podczas zakończenia entuzjastycznie zgłosili chęć uczestnictwa w kolejnej, czwartej już edycji Puckiej Ligi Baśki, która ruszy już we wrześniu.

Ponadto podczas przerwy w rozgrywkach ligowych zawodnicy planują rozgrywać okolicznościowe turnieje. Pierwszy z nich – Turniej Sobótkowy – odbędzie się już 21 czerwca o godzinie 14 00 w Mechowie.

Żródło: Henryk Radtke