niedziela, 28 kwietnia 2024 Imieniny obchodzą: Paweł, Maria, Waleria, Marek, Przybycześć, Afrodyzy, Afrodyzjusz, Afrodyzja, Arystarch, Andrea
12-05-2009 14:06, dodał: Maciej Deling czytano: 1310 razy

III turniej "Baśki" w Lini

Dnia 24 kwietnia w Sali Gminnego Domu Kultury w Lini odbył się III turniej klasyfikacyjny Otwartych Mistrzostw gminy Linia w kaszubską „Baśkę”. Do stolików zasiadło 48 graczy.

Tego dnia szczęście najbardziej dopisywało Stanisławowi Dawidowskiemu z Cewic, który zdobył 296 punktów. II miejsce z 286 punktami wywalczył Zbigniew Ruszkowski z Lini a III zajął Zygmunt Myszkowski również z Lini. Najwyżej sklasyfikowaną wśród pań tego dnia była Maria Wiśniewska z Luzina. Drużynowo tego dnia zwyciężyła ekipa karciarzy Cewic przed drużynami Linia II, OSP Linia, Pobłocie, Sierakowice oraz Lewinko. Najlepsi zawodnicy otrzymali indywidualnie puchary, a trzy najlepsze zespoły medale.

Również w tym dniu odbyło się podsumowanie trzech wiosennych rozgrywek. Wójt Łukasz Jabłoński, który dopingował zawodników w czasie trwania zawodów wraz z Dyrektorem GDK wręczyli najlepszym sześciu zawodnikom puchary i medale dla najlepszych drużyn i tak:

I miejsce w ogólnej klasyfikacji zdobył Tadeusz Meyer z Lewinka,
II – Marian Darznik z Pobłocia,
III – Zbigniew Ruszkowski z Lini,
IV- Marian Dampc ze Strzepcza,
V – Stanisław Rzeszewicz z Donimierza
VI – Zygmunt Ruszkowski z Lini

W gronie 14-tu sklasyfikowanych drużyn I miejsce zdobyła Linia II przed Miłoszewem oraz Pobłociem. W sumie sklasyfikowano 77 uczestników rozgrywek z terenu gminy Linia, a także m.in. z Donimierza, Cewic, Mirachowa, Pomieczyna, Sierakowic, Szemuda, Luzina, Nawcza, Kartuz i innych okolicznych miejscowości.

Wszystkie zawody odpowiedzialnie i fachowo prowadził sędzia główny Tadeusz Meyer z Lewina. Organizatorem rozgrywek był Gminny Dom Kultury w Lini.

Żródło: Jan Trofimowicz