niedziela, 28 kwietnia 2024 Imieniny obchodzą: Paweł, Maria, Waleria, Marek, Przybycześć, Afrodyzy, Afrodyzjusz, Afrodyzja, Arystarch, Andrea
28-04-2009 22:52, dodał: Maciej Deling czytano: 1346 razy

Turniej Baśki w Minkowicach

Dnia 18 kwietnia w restauracji „Kaszubska” w Minkowicach odbył się XVI Turniej Puckiej Ligi Baśki. Udział wzięło 108 zawodników (w tym 7 kobiet) z 18 drużyn.
Sześciu najlepszych zawodników, najwyżej sklasyfikowana kobieta i 3 najlepsze drużyny uhonorowane zostały pamiątkowymi pucharami.

Zwycięzcą w klasyfikacji indywidualnej został Andrzej Pipka – jedyny przedstawiciel Minkowic w Puckiej Lidze Baśki, grający na co dzień w zespole Dream Team Żelistrzewo, który uzyskał 359 punktów.
Drugie miejsce zajął Wacław Bałachowski (+321 pkt) również z Żelistrzewa, natomiast na trzeciej pozycji uplasował się Marek Drzeżdżon (+255 pkt) z Kłosa Werblinia.
Najwyżej sklasyfikowaną kobietą została pani Jadwiga Ptach z Luzina.

W klasyfikacji drużynowej bezapelacyjnie zwyciężyła drużyna Dream Team Żelistrzewo (+938 pkt) w składzie: Wacław Bałachowski, Andrzej Pipka, Kazimierz Kreft, Tadeusz Kański, Andrzej Dawidowski i Jerzy Palczykowski.
Na drugim miejscu, uplasowała się drużyna Kłos Werblinia (Kazimierz Kwidziński, Henryk Radtke, Marcin Piontke, Marek Drzeżdżon, Stanisław Klein i Zbigniew Holender) uzyskując 627 punktów, natomiast trzecie miejsce zajęła PKA Gdynia (+487 pkt).

W klasyfikacji ogólnej po 16 turniejach nadal prowadzi Jerzy Sahs (Puma Darzlubie), lecz jego przewaga nad kolejnymi zawodnikami jest znikoma. Na drugim miejscu nadal znajduje się Waldemar Zduńczyk z Dragona Gdynia, który do lidera traci 11 punktów. Na trzecie miejsce awansował Józef Dettlaff (Wiatraki Gnieżdżewo) ze stratą 56 punktów do lidera. W klasyfikacji drużynowej na pierwszym miejscu niezmiennie prowadzi Puma Darzlubie, której przewaga nad drugim Kłosem Werblinia zmalała do 95 punktów. Na trzecie miejsce awansował Dragon Gdynia.

Następny Turniej Puckiej Ligi Baśki odbędzie się 2 maja (sobota) o godz. 17 00 w Remizie OSP w Gnieżdżewie.

Żródło: Henryk Radtke /pucka-liga-baski.pl