niedziela, 28 kwietnia 2024 Imieniny obchodzą: Paweł, Maria, Waleria, Marek, Przybycześć, Afrodyzy, Afrodyzjusz, Afrodyzja, Arystarch, Andrea
01-04-2009 18:19, dodał: Maciej Deling czytano: 1697 razy

Ostatnia "Baśka" w Redzie

W ostatni dzień marca na sali kulturalno-widowiskowej MOKSiR Reda odbył się osiemnasty, a zarazem finałowy turniej Redzkiej Ligi "Baśki Kaszubskiej". .

Do wtorkowej rywalizacji przystąpiło 16 zawodników, którzy rozgrywali swoje partie na 4 stołach.
Tak jak się tego spodziewaliśmy rywalizacja o czołowe lokaty w zawodach trwała do samego końca i była bardzo zacięta. Przed ostatnim turniejem do końca nie wiadomo było kto stanie na podium całego kilku miesięcznego cyklu zawodów.

Przy stole numer jeden spotkali się Bochentyn Stefan, Formela Olek, Sychowski Tadeusz, Paluch Roman. Zwycięzcą tego stolika został Formela Olek, który zdobył 5pkt, drugie miejsce przypadło Bochentyn Stefanowi- 3pkt, Sychowski Tadeusz zajął trzecią lokatę - 2pkt Paluch Roman czwartą - 1pkt.

Przy stole numer dwa zasiedli Stenka Jerzy, Baranowski Ginter, Grubba Jerzy, Miszka Bogdan. Zwycięzcą tego stolika został Baranowski Ginter, który zdobył 5pkt, drugie miejsce zajął Stenka Jerzy - 3pkt, Grubba Jerzy zajął trzecią lokatę - 2pkt , natomiast czwarte miejsce przypadło Miszce Bogdanowi - 1pkt.

Przy stole numer trzy zagrali Conradi Jerzyr, Torchalski Stanisław, Płocki Adam,Reszka Henryk. Zwycięzcą tego stolika został Reszka Henryk, który zdobył 5pkt,drugie miejsce przypadło Conradi Jerzemu- 3pkt, Torchalski Stanisław zajął trzecią lokatę - 2pkt Płocki Adam czwartą - 1pkt.

Przy stole numer cztery spotkali się Magulski Józef, Bochentyn Stanisław, Trocki Wacław, Gdaniec Jerzy. Zwycięzcą tego stolika został Magulski Józef, który zdobył 5pkt,drugie miejsce przypadło Bochentyn Stanisławowi - 3pkt, Trocki Wacław zajął trzecią lokatę - 2pkt Gdaniec Jerzy czwartą - 1pkt.

Organizatorzy dla najlepszej ,,czwórki" ufundowali pamiątkowe puchary, natomiast dla wszystkich uczestników przygotowano pamiątkowe dyplomy. Puchary oraz dyplomy za poszczególne miejsca wręczył Dyrektor MOKSiR Jerzy Conradi.