niedziela, 28 kwietnia 2024 Imieniny obchodzą: Paweł, Maria, Waleria, Marek, Przybycześć, Afrodyzy, Afrodyzjusz, Afrodyzja, Arystarch, Andrea
17-03-2009 18:17, dodał: Maciej Deling czytano: 1377 razy

Andrzej Brzozowski i zespół Baśkarzy z Pucka wygrywają w XIII turnieju

Dnia 15 marca 2009r. w Mrzezinie odbył się XIII Turniej Puckiej Ligi Baśki. Udział wzięło 117 zawodników (w tym 7 kobiet) z 18 drużyn.

Sześciu najlepszych zawodników, najwyżej sklasyfikowana kobieta i 3 najlepsze drużyny uhonorowane zostały pamiątkowymi pucharami. Zwycięzcą w klasyfikacji indywidualnej został Andrzej Brzozowski z drużyny FC Mechowo, który uzyskał 315 punktów.
Drugie miejsce zajął Wojciech Mudlaff (+258 pkt) z OSP Gnieżdżewo, natomiast na trzeciej pozycji uplasował się Stanisławo Dettlaff (+225 pkt) ze zwycięskiej drużyny Kaszubska Baśka Puck. Najwyżej sklasyfikowaną kobietą została pani Grażyna Szczypior z Emerytów Mrzezino.

W klasyfikacji drużynowej bezapelacyjnie zwyciężyła drużyna Kaszubska Baśka Puck (+636 pkt) w składzie: Hubert Białk, Mirosław Blaszke, Brunon Borkowski, Jerzy Borkowski, Stanisław Dettlaff i Zygmunt Wiśniewski.
Na drugim miejscu, uplasował się drużyna FC Mechowo uzyskując 499 punktów, natomiast trzecie miejsce zajęła drużyna Dream Team Żelistrzewo (+461 pkt).

W klasyfikacji ogólnej po 13 turniejach nadal prowadzi Waldemar Zduńczyk (Dragon Gdynia), który jako jedyny z pierwszej „5” zapunktował w niedzielnych rozgrywkach. Na drugie miejsce, dzięki zwycięstwu w Mrzezinie awansował Andrzej Brzozowski, który do lidera traci 27 punktów. Na trzecie miejsce awansował Kazimierz Grapp z Pumy Darzlubie. W klasyfikacji drużynowej na pierwszym miejscu niezmiennie prowadzi Puma Darzlubie, której przewaga nad drugim Kłosem Werblinia zmalała do 70 punktów. Trzecie miejsce od kilku kolejek piastuje Dragon Gdynia.

Następny Turniej Puckiej Ligi Baśki odbędzie się 22 marca o godz. 14 00 w Remizie OSP w Gnieżdżenie.

Żródło: Henryk Radtke