niedziela, 28 kwietnia 2024 Imieniny obchodzą: Paweł, Maria, Waleria, Marek, Przybycześć, Afrodyzy, Afrodyzjusz, Afrodyzja, Arystarch, Andrea
10-03-2009 20:34, dodał: Maciej Deling czytano: 1297 razy

Wiatraki Gnieżdżewo zdominowały XII Turniej Puckiej Ligi Baśki

Dnia 1 marca 2009r. w Żelistrzewie odbył się XII Turniej Puckiej Ligi Baśki.
Udział wzięła rekordowa ilość 116 zawodników (w tym 6 kobiet) z 20 drużyn. Sześciu najlepszych zawodników, najwyżej sklasyfikowana kobieta i 3 najlepsze drużyny uhonorowane zostały pamiątkowymi pucharami.

Zwycięzcą w klasyfikacji indywidualnej został pan Adam Dominik z drużyny Wiatraki Gnieżdżewo, który zgromadziły 259 punktów. Drugie miejsce zajął Andrzej Brzozowski (+217 pkt) z FC Mechowo, natomiast na trzeciej pozycji uplasował się Józef Dettlaff (+207 pkt) również z Wiatraków Gnieżdżewo. Najwyżej sklasyfikowaną kobietą została pani Renata Glowienke z Wiatraków Gnieżdżewo (12 miejsce) i tym samym potwierdziła absolutną dominację tej drużyny w niedzielnych rozgrywkach.

Sołtys pan Józef Jaszke docenił grę zawodników z Żelistrzewa i ufundował okazały puchar dla najlepszego mieszkańca swojej wioski, którym został Stanisław Bresiński (+198 pkt) na co dzień grający w zespole Luzino.

Po 12 turnieju dotychczasowy lider Waldemar Zduńczyk (Dragon Gdynia) powiększył przewagę nad drugim w klasyfikacji generalnej Adamem Dominik do 75 punktów. Na trzecie miejsce spadł Kazimierz Kwidziński (Kłos Werblinia), który traci do lidera 77 punktów.

W klasyfikacji drużynowej bezkonkurencyjna okazała się drużyna Wiatraki Gnieżdżewo (+604 pkt) w składzie: Renata Glowienke, Zenon Glowienke, Adam Dominik, Józef Dettlaff, Grzegorz Paluch i Henryk Kohnke. Na drugim miejscu, ze stratą 215 punktów uplasował się drużyna Sokół Strzelno w składzie: Brunon Ceszke, Stanisław Pipke, Roman Tarnowski i Henryk Szopa. Natomiast trzecie miejsce zajęła drużyna PKA Gdynia uzyskując 354 punkty. W klasyfikacji drużynowej na pierwszym miejscu niezmiennie prowadzi Puma Darzlubie, której przewaga nad drugim Kłosem Werblinia zmalała do 95 punktów. Trzecie miejsce od kilku kolejek piastuje Dragon Gdynia.

Następny Turniej Puckiej Ligi Baśki odbędzie się 15 marca o godz. 14 00 w Remizie OSP w Mrzezinie.

Żródło: Henryk Radtke / pucka-liga-baski.pl