niedziela, 28 kwietnia 2024 Imieniny obchodzą: Paweł, Maria, Waleria, Marek, Przybycześć, Afrodyzy, Afrodyzjusz, Afrodyzja, Arystarch, Andrea
23-02-2009 22:04, dodał: Maciej Deling czytano: 1337 razy

Helena Marciniak najlepsza w XI turnieju Puckiej Ligi Baśki

Dnia 14 lutego 2009 w Łebczu odbył się XI Turniej Puckiej Ligi Baśki. Udział wzięło 104 zawodników (w tym 3 kobiety) z 18 drużyn. Sześciu najlepszych zawodników, najwyżej sklasyfikowana kobieta i 3 najlepsze drużyny uhonorowane zostały pamiątkowymi pucharami. Zwycięzcą w klasyfikacji indywidualnej została pani Helena Marciniak z drużyny Emeryci Mrzezino, która zgromadziła 262 punkty. Drugie miejsce zajął startujący indywidualnie Wacław Dawidowski (+218 pkt), natomiast na trzeciej pozycji uplasował się Zbigniew Drzeżdżon (Kontra Radoszewo) uzyskując 217 punktów. Po 11 turnieju nastąpiła zmiana na pozycji lidera. Na prowadzenie wysunął się dotychczasowy v-ce lider Waldemar Zduńczyk (Dragon Gdynia), który wyprzedził Kazimierza Kwidzińskiego (Kłos Werblinia). Na trzecie miejsce awansowała sobotnia triumfatorka pani Helena Marciniak. W klasyfikacji drużynowej zwycięzcą została Puma Darzlubie (+559 pkt) w składzie: Kazimierz Grapp, Bogdan Semmerling, Jerzy Sahs, Bekisz Zdzisław, Bogusław Rost i Jan Głowienka. Na drugim miejscu, ze stratą zaledwie dwóch punktów uplasowała się drużyna PKA Gdynia (557 pkt), natomiast trzecie miejsce zajął Dragon Gdynia (465 pkt). W klasyfikacji drużynowej na pierwszym miejscu umocniła się Puma Darzlubie, która już o 105 punktów wyprzedza Kłosa Werblinia, który musi bronić się przed zyskującym formę Dragonem Gdynia.

Następny Turniej odbędzie się 1 marca (niedziela) o godz. 14 00 w Domu Kultury w Żelistrzewie.

Żródło: Henryk Radtke