wtorek, 14 maja 2024 Imieniny obchodzą: Jeremiasz, Koryna, Bonifacy, Maciej, Wiktor, Dobiesław, Ampeliusz, Fenenna
28-08-2008 11:44, dodał: Arkadiusz Pieper czytano: 684 razy

Korona Żelistrzewo - Norda Karwia 0:1

W swoim pierwszym w tym sezonie meczu na wyjeździe drużyna Nordy pokonała zespół Korony Żelistrzewo 1:0.

Norda rozpoczęła mecz w takim samym zestawieniu jak z Mechowem z jednym wyjątkiem nieobecnego Marcina Chudzika zastąpił Krystian Miłosz. Pierwszą groźną sytuację w meczu stworzyła Korona. W 11 minucie strzał gracza gospodarzy z rzutu wolnego po świetnej interwencji na słupek sparował Fortunat Kur. Siedem minut później kolejny raz atakowała Korona po akcji skrzydłem zakończonej strzałem znowu broni Kur. W 24 minucie piłkę w pole karne wrzucał Marcin Sawicki, jednak strzelał niecelnie Sylwester Labuda. Chwilę później, w 29 minucie faulowany na Łukasz Bisewski. Do piłki podszedł Dariusz Zaworski i precyzyjnym strzałem nad murem umieścił piłkę w siatce. 34 minuta kolejna okazja dla gości. Zza pola karnego strzelał Waldemar Łuczak, jednak broni bramkarz gospodarzy. Dziesięć minut później jedna z najlepszych okazji Nordy Mateusz Meyer dorzucił piłkę ze skrzydła w pole karne, jednak strzał z bliskiej odległości Bisewskiego i dobitkę Łuczaka broni bramkarz. Minutę później strzelał jeszcze Meyer, jednak strzał obok słupka. Tak zakończyła się pierwsza połowa, w której od pewnego momentu wyraźną przewagę miała Norda. Początek drugiej części gry to także przewaga Nordy. W 53 minucie Łukasz Bisewski podawał do Meyera, jednak strzał wybija bramkarz na rzut rożny. 59 minuta strzał po ziemi Emila Chudzika, jednak obok bramki. Dwie minuty później kolejna świetna okazja gości po złym wybiciu z piątki bramkarza piłkę przejął W. Łuczak, którego strzał broni bramkarz. Dobijał Bisewski, jednak jego strzał zmierzający do bramki w ostatniej chwili głową wybił obrońca Korony. Od tego momentu Korona przejęła inicjatywę. W 63 minucie P. Staniszewski nie trafił w piłkę, piłkę przejął zawodnik Korony, którego strzał minął bramkę. Trzy minuty później uderzenie gospodarzy z rzutu wolnego, jednak Kur spokojnie łapie piłkę. 67 minuta - akcja Korony lewą stroną, jednak strzał broni bramkarz. W 76 minucie strzał gospodarzy zza pola karnego, wprost w ręce bramkarza. W 83 minucie po wrzutce w pole karne świetnym strzałem przewrotką popisał się gracz Korony, piłka ląduje na poprzeczce i wychodzi w pole. W 85 minucie akcja Nordy Dariusz Zaworski podawał do Mateusza Meyera, jednak strzał nad poprzeczką.

Podsumowując - Norda sprawiła sporą niespodziankę, pokonując jednego z faworytów rozgrywek, w dodatku na wyjeździe. Mecz mógł się podobać, nie zabrakło sytuacji. Teraz Norde czeka mecz u siebie z KS Chwaszczyno, który da odpowiedź na pytanie, czy miejsce w czołówce tabeli to przypadek, czy też rzeczywisty wykładnik gry zespołu.

Norda: Fortunat Kur - Marcin Sawicki, Marcin Felkner, Emil Chudzik, Przemysław Staniszewski - Krystian Miłosz (77' Andrzej Lessnau), Dariusz Zaworski, Łukasz Bisewski, Sylwester Labuda (85' Bartłomiej Trąbka) - Mateusz Meyer, Waldemar Łuczak

Bramka: Dariusz Zaworski

• 3
XXXXX[niezalogowany-83.14.249.242] 2008-08-28 13:16:49
Widać,że ten trener zaczyna się gubić.Wprowadza zawodnika,a po kilku minutach zdejmuje jego z boiska.Panie trenerze to nie jest B klasa takie jaja może pan robić z trampkarzami
norda[niezalogowany-81.210.10.190] 2008-08-28 22:15:22
ten komentarz to chyba odnośnie Korony?
XXXXX[niezalogowany-83.14.249.242] 2008-08-29 09:56:05
Jeżeli drużyna wygrywa styl nie jest ważny ważne są punkty.Norda ma ich 6 kibice ich powinni być zadowoleni ze swojej drużyny.Piękne style panie Przybylski można oglądać np. w MUZEUM,a na boisku zawodnicy mają gryść trawę i nie patrzeć czy ich gra się komuś podoba czy nie mają byc PUNKTY panie Przybylski
........[niezalogowany-83.25.195.103] 2008-08-29 10:42:08
no jasne że odnośnie korony spójż na przebieg meczu i na zmiany wykonane w koronie
aha[niezalogowany-83.25.203.55] 2008-08-29 20:41:18
i ARKA GDYNIA
Sobiesław Przybylski[niezalogowany-81.190.88.188] 2008-08-30 13:36:58
Nie wiem skąd ma XXXXX takie informacje, że Korona gra pięknie tylko bez punktów ponieważ nigdy czegoś takiego nie powiedziałem. Norda w tym meczu była lepsza od 1 do 90 minuty i zasłużenie wygrała. Mnie cieszy tylko fakt, że mimo 2 porażek zainteresowanie klubem, moją drużyną oraz moją skromną osobą nie "spada" ale "rośnie" - pozdrawiam