niedziela, 12 maja 2024 Imieniny obchodzą: Wszemił, Dominik, Epifani, Nawoja, Domicjan, Domicjana, Joanna, Pankracy, Jazon, Jan
26-06-2008 19:23, dodał: Arkadiusz Pieper czytano: 1025 razy

Cartusia Kartuzy - Orkan Rumia 0:3

Młodzi piłkarze Orkana Rumia rocznik 1991/92 zajęli pierwsze miejsce w swojej grupie Junior B Gdańsk I. . Z dorobkiem 49 punktów pod wodzą trenera Mamrota wygrali ligę, odnieśli 16 zwycięstw, raz zremisowali i trzy razy schodzili z boiska pokonani. Bilans bramkowy na koniec sezonu rumskiej drużyny kształtował się: 66-22 .Juniorzy Orkana mieli szanse powalczyć o awans do Ligi Makroregionalnej , jednak decyzję w tej sprawie długo nie potrafił podjąć Pomorski Związek Piłki Nożnej. Decyzja jednak zapadła i po losowaniu przeciwnikiem piłkarzy z Rumi zostali mistrzowie grupy Junior B Gdańsk III -Cartusia Kartuzy. Drużyna z Kartuz również wygrała swoją grupę z dorobkiem 61 punktów. Na swoim koncie piłkarze z Kartuz odnotowali : 20 zwycięstw, 1 remis i 3 porażki ,a bilans bramek był imponujący- 86 : 19.
W środę 25 czerwca o godzinie 17:00 doszło do pierwszej konfrontacji tych drużyn w Kartuzach. Mecz został rozegrany na pięknie położnym stadionie Cartusii. W początkowych minutach tego spotkania nie zanosiło się na sukces gości. Już w 11 minucie strzał napastnika gospodarzy nieznacznie mija bramkę Orkana., jednak w 16 minucie Maciej Holk wyprowadza swój zespół na prowadzenie , ale zostaje poturbowany przez obrońców gospodarzy. Cartusia- Orkan 0 : 1 . W 32 minucie meczu fatalnie przestrzelił piłkarz gości Krzysztof Butowski . Najlepszymi zawodnikami na boisku przez cały mecz byli : Sebastnian Cebulski -Orkan , który swoim zaangażowaniem dawał przykład kolegom i Patryk Sidor -Cartusia ( oznaczony numerem 5 ), który chociaż nie wykorzystał kilku sytuacji , to i tak zagrał wspaniały mecz. Bardzo udane spotkanie w roli kapitana zaliczył także bramkarz Orkana Łukasz Bryłka . Do drugiej połowy piłkarze obydwu drużyn przystąpili zmotywowani. Już w 54 minucie jeden z zawodników Orkana nie wcelował w bramkę Cartusii. Chwilę po tym riposta gospodarzy, o mały włos nie skończyła by się golem i tym razem na posterunku stał niezawodny Łukasz Bryłka. W 67 minucie Krzysztof Butowski po dokładnym podaniu Kamila Bieszke podwyższa wynik meczu na 2 : 0 . W 70 i 75 minucie gospodarze oddają 2 groźne strzały na bramkę Orkana, jednak obrońcy Orkana i ich bramkarz byli czujni. W przekroju całego spotkania należy podkreślić, to że młodzi zawodnicy z Kartuz byli lepsi technicznie od piłkarzy z Rumi, jednak ich rywale rumianie zaaplikowali im jeszcze jedną bramkę. W piłce nożnej liczą się zdobyte bramki i taka jest prawda. W 75 minucie Mateusz Lip ustala wynik meczu na 3 : 0 . Mecz rewanżowy odbędzie się w Rumi w sobotę 28 czerwca o godzinie 11:00.

Skład Orkana : Łukasz Bryłka ( c ) , Mateusz Wolny, Maciej Sajewicz, Kamil Bieszke ( Piotr Sobczyński ), Łukasz Borkowski, Sebastian Cebulski, Marcin Mach( Mateusz Lip ), Mateusz Theis( Łukasz Ladmann), Marcin Urbański, Krzysztof Butowski, Maciej Holk ( Mariusz Listewnik).Rezerwy: Kamil Bulczak, Przemysław Bonisławski. Trener – Jarosław Mamrot

Cartusia Kartuzy – Orkan Rumia 0 : 3 ( 0: 1 )