środa, 15 maja 2024 Imieniny obchodzą: Strzeżysław, Robert, Berta, Cecyliusz, Atanazy, Zofia, Dionizja, Czcibora, Nadzieja, Izydor
21-04-2008 10:19, dodał: Arkadiusz Pieper czytano: 775 razy

EC Wybrzeże TPS Rumia - CHTPS Chodzież 3:0

Dwudziestego kwietnia rumianki po raz drugi walczyły z siatkarkami z Chodieży o 1 miejsce w drugiej lidze. Przypomnijmy, że sobotni mecz tych drużyn zakończył się sukcesem podopiecznych trenera Skrobeckiego 3:0 . W niedzielnym meczu nasze rywalki udowodniły to, że każda drużyna musi się z nimi liczyć. Po zaciętej walce w pierwszym secie gospodynie wygrały tą odsłonę różnicą czterech punktów 25 : 21. Drugiego seta rumiankom udało się wygrać w takim samym stosunku ( 25 : 21 ). Jak bardzo zacięty był drugi set, można prześledzić po poniżej podanej statystyce: 4:4, 6:5,7:7, 7:8, doprowadzamy do remisu 8:8, tracimy dwa kolejne punkty 8:10, jeden punkt odrabiamy 9:10. W 34 minucie na tablicy świetnej widnieje wynik remisowy 10:10. Po bloku siatkarki TPS-u wychodzą na prowadzenie i jest 11:10. Po błędzie w obronie naszych zawodniczek, znowu jest remis 11:11, a błąd serwisowy siatkarek z Chodzieży kosztuje je utratę następnego punktu 12:11. Kolejno wynik zmienia się: 13:11, 13:12, 14:13, 14:14 . Siatkarki z Chodieży nie odpuszczały, a gospodynie w pewnym momencie się pogubiły. Skuteczny blok gości siał zamieszanie na naszej połowie boiska. CHTPS zdobywa kolejny punkt 14:15, potem rumianki doprowadzają do kolejnego remisu 16:16 ( po piłce autowej ) . W następnej minucie tracimy kolejny punkt 16:17, po piłkach autowych jest znowu remis 17:17 i 18:18. Kasia Zygmuntowicz blokiem zdobywa kolejny punkt dla rumianek i jest 19:18. Trzy kolejne punkty zdobywamy po piłkach autowych zawodniczek z Chodzieży 22:18. Kolejno wynik zmienia się: 22:19, 22:20, 23:20, 24:20, 24:21 blok. Po błędzie serwisowym rywalek TPS wygrał tego seta 25:21. Trzecia odsłona tego spotkania była również bardzo zacięta i widowiskowa. W 56 minucie na tablicy świetlnej widniał wynik 8:8, a potem : 9:10, 10:10 punkt Oli Theis, 11:11 remis, 11:12 aut, 12:14, 13:14, 13:15, 14:16, 15:16, 16:17 podwójne zagranie, 17:18, 17:19. Po bloku Kasi Zygmuntowicz rumianki doprowadzają do kolejnego remisu 19:19, a Ania Hohn wyprowadza nas na prowadzenie 21:20. Do końca tego seta gospodynie pozwoliły zdobyć przyjezdnym tylko dwa punkty i szczęśliwie wygrały ten mecz 3:0.

EC Wybrzeże TPS Rumia _ CHTPS Chodzież 3 : 0 ( 25:21, 25:21, 25:22 )