sobota, 18 maja 2024 Imieniny obchodzą: Feliks, Wenancjusz, Myślibor, Eryk, Liberiusz, Klaudia, Aleksander, Aleksandra, Teodot
08-04-2008 13:13, dodał: Maciej Deling czytano: 770 razy

Doskonały występ biegaczy z Blizy Władysławowo

Znakomicie zaprezentowali się lekkoatleci klubu UKS Bliza Władysławowo na tegorocznej Olimpiadzie Młodzieży w Biegach Przełajowych w Słupsku. Ta impreza, która jest oficjalnymi Mistrzostwami Polski juniorów, przyciągnęła około 450 biegaczy z całej Polski wyłonionych podczas eliminacji strefowych.
Województwo pomorskie reprezentowało 35 zawodników, w tym dwóch z władysławowskiego klubu.
Agnieszka Nowak biegała na dystansie 2000m rywalizując z 115 zawodniczkami. Bieg był bardzo emocjonujący, walka o medale toczyła się do samego końca, jeszcze na 80m przed metą Agnieszka zajmowała drugie miejsce. Ale już 20m przed końcową linią wyprzedziła prowadzącą i tym samym po raz drugi w tym roku zdobyła tytuł Mistrza Polski (w styczniu wygrała w halowych MP).
Przegraną na finiszu była Lena Płaczek z Poznania, a brązowy medal zdobyła Paulina Nieścior z Biłgoraju.
Drugi reprezentant Blizy Tomasz Grycko biegał na najdłuższym dystansie 5000m. Tomek, który musiał rywalizować ze starszymi zawodnikami pokazał charakter, ambicję i wolę walki. W stawce 106 zawodników zajął bardzo dobre 34 miejsce pokonując wielu klasowych rywali. W przyszłym sezonie z pewnością walczyć o najwyższe trofea.

Dzięki tak dobremu występowi Bliza zajęła w klasyfikacji klubowej doskonałe 17 miejsce w Polsce na 154 sklasyfikowane kluby. Nasi biegacze mięli też duży wkład w sukces województwa pomorskiego, które w klasyfikacji województw zajęło II miejsce.

Agnieszka Nowak nie była jedyną medalistką z naszego województwa. Oprócz niej złoto zdobył też Marek Kowalski z SKLA Sopot, nie dając szans rywalom na 5000m.
Teraz juniorzy młodsi będą przygotowywać się do Mistrzostw Polski na otwartym stadionie, które odbędą się w dniach 25-27 lipca w Bydgoszczy.

INFO: Piotr Oberzig