czwartek, 18 kwietnia 2024 Imieniny obchodzą: Gościsław, Bogusław, Apoloniusz, Flawiusz, Bogusława, Alicja, Gosława
01-04-2008 00:12, dodał: Arkadiusz Pieper czytano: 1341 razy

IV Otwarte Zawody Kulturystyczne Ziemi Puckiej

Dnia 30 marca 2008 roku w Żelistrzewie odbyły się IV Otwarte Zawody Kulturystyczne Ziemi Puckiej.
Organizatorem imprezy było Stowarzyszenie „Ziemia Pucka” oddział w Leśniewie, przy współpracy z Urzędem Gminy w Pucku, Powiatowym Ośrodkiem Sportu Młodzieżowego w Pucku, Ośrodkiem Kultury, Sportu i Turystyki Gminy Puck, Starostwem Powiatowym w Pucku, Urzędem Miasta w Pucku.
W zawodach wzięło udział 26 zawodników i 7 zawodniczek. Uczestnicy przyjechali z terenu całej Polski co świadczy o ciągle rosnącej popularności imprezy. Zawody zostały wpisane do kalendarza imprez Polskiego Związku Kulturystyki, Fitness i Trójboju Siłowego.

Zawody rozegrano w siedmiu kategoriach: wszechwag fitness sylwetkowe kobiet, wszechwag juniorów, 75 kg seniorów, 90 kg seniorów, ponad 90 kg seniorów i wszechwag weteranów oraz open mężczyzn.
Poziom sportowy był bardzo wysoki. Wielu zawodników pomimo początku sezonu prezentowało bardzo wysoką formę startową. W pokazie kulturystyki kobiet wystąpiła Monika Kosiorowska początkująca zawodniczka reprezentująca klub NIKE Żagań. Natomiast najlepszym zawodnikiem zawodów został Dariusz Gibaszek reprezentujący klub Olimp Zabrze który wyróżniał się dobrą jakością umięśnienia. Na drugim miejscu uplasował się Robert Majewski z Legionowa reprezentujący Stowarzyszenie Ziemia Pucka, trzeci był Mateusz Janiszewski junior Legionowa również reprezentujący Stowarzyszenie Ziemia Pucka Czwarte miejsce w tej kategorii zajął Mateusz Baranowski zawodnik niezrzeszony, piąty był Dariusz Kierpacz występujący w barwach Stowarzyszenia Ziemia Pucka i szóste miejsce zajął zwycięzca kategorii weteranów Jan Olejko.
Zawody rozpoczęły się od rywalizacji w kategorii wszechwag fitness sylwetkowe kobiet. Do rywalizacji stanęło 6 dziewcząt, 5 z nich reprezentowało Sopockie Stowarzyszenie Kulturystyki i Rekreacji 1 zawodniczka z klubu Lesio Łodz. Zwyciężyła Paulina Dębska z Sopockiego Stowarzyszenia Kulturystyki i Rekreacji druga była Agnieszka Janik z klubu Lesio Łódz zaś trzecie miejsce zajęła Magdalena Klocek również z Sopockiego Stowarzyszenia Kulturystyki i Rekreacji.
Najliczniej obsadzoną kategorią była kategoria juniorów wszechwag w której startowało 10 zawodników, najlepszym okazał się Mateusz Janiszewski z Legionowa reprezentujący Stowarzyszenie Ziemia Pucka drugi był Konrad Balcerzak z Legionowo także reprezentujący Stowarzyszenie Ziemia Pucka, trzecie miejsce zajął Maciej Sufa również z Legionowa reprezentujący Stowarzyszenie Ziemia Pucka.
W kategorii seniorów do 75 kg startowało 3 zawodników. Wszyscy zawodnicy reprezentowali Stowarzyszenie Ziemia Pucka. Kategorię tą wygrał Dariusz Kierpacz, drugi był Karol Cieślak, a trzeci Bartosz Adamiuk.

W kategorii 90kg seniorów wystąpiło 4 zawodników. W tej kategorii zwyciężył Robert Majewski z Legionowa reprezentujący Stowarzyszenie Ziemia Pucka. Drugie miejsce zajął Rafał Filipczuk z klubu Efekt Toruń, trzeci był Marek Grabarczyk Spatrakus Wałbrzych.

W kategorii ponad 90 kg wystąpiło 3 zawodników. Najlepszym okazał się Dariusz Gibaszek reprezentujący Olimp Zabrze, drugi był Paweł Kacprzyński zawodnik reprezentujący klub CK Classic Ostrołeka, a na trzecim miejscu uplasował się Bogusław Borkowski Aplauz Warszawa.

Na koniec rozegrana została kategoria wszechwag weteranów, w której wystąpiło trzech zawodników. Zwycięzcą okazał się 59 letni Jan Olejko reprezentujący klub Olimp Zabrze, drugi był Ryszard Rećko z Rumi reprezentujący klub Flota Gdynia i trzeci był Edmund Lechowicz reprezentujący UKS NIKE Żagań.
Podczas imprezy rozdane zostały ulotki: Cholesterol.
Zawody oglądało około 250 kibiców.
Panel sędziowski wyznaczony został przez Polski Związek Kulturystyki, Fitness i Trójboju Siłowego
Sędzia główny – Leszek Michalski z Torunia
Sędzia sekretarz – Arkadiusz Kempiński z Torunia
Sędziowie punktowi – Katarzyna Mattela z Torunia, Anna Truchlewska z Gdańska, Janusz Stryjewski z Elblaga, Janusz Budzini z Torunia, Krzysztof Czarnecki z Kobylnicy Śląskiej, Grzegorz Zieliński z Gdańska i Piotr Potrykus z Pucka.

INFO: lesniewo.ziemiapucka.org