czwartek, 16 maja 2024 Imieniny obchodzą: Germeriusz, Trzebiemysł, Fidol, Wiktoriana, Wiktorianna, Jan Nepomucen, Ubald, Wiktorian, Andrzej, Szymon
17-03-2008 00:54, dodał: Arkadiusz Pieper czytano: 807 razy

Orlęta Reda - Bytovia Bytów 1:0

Zawodnicy drużyny MKS Orlęta Półwysep Reda zainaugurowali wiosenne rozgrywki IV ligi, sezonu 2007/08 na stadionie MOKS i R Reda z Bytowią Bytów. Kibice zobaczyli zmiany na stadionie, w trakcie realizacji jest budowa krytej trybuny. Uroczyste otwarcie ma nastąpić przed meczem z Zatoką Puck 30.bm. o godz. 15,oo, z tej okazji wstęp na mecz będzie bezpłatny.
Jesienią w Bytowie drużyna z Redy wygrała 1:0. A jak było w Redzie?
W trzeciej minucie gry po uderzeniu piłki głową zawodnika Orląt, mija prawy słupek bramkarza gości. W 35 min. gry bramkarz Bytowi mija się z piłką, a Andrzej Choiński z Orląt próbuje dobić piłkę głową w światło bramki, bramki nie ma, obrońca gości wybija ją z linii bramkowej. Była to zapowiedź tego co stało się za trzy minuty, podanie ze środka pola odbiera Robert Szudrowicz, głową nad bramkarzem przelobował do bramki, jest 1:0. Taki wynik utrzymuje się do przerwy, mimo prób piłkarzy z Bytowa jego zmiany. Po przerwie redzkie Orlęta swoim zwyczajem nie cofnęły się do obrony, ale starały się atakować. Jednak to nie dało już efektu i mecz zakończył się wygraną 1:0 dla Orląt. Można jeszcze wspomnieć że piłka zatrzepotała w siatce Orląt Półwyspu w 68 min., ale strzał wykonany był z pozycji spalonej.
Kolejne spotkanie drużyna z Redy zagra z Powiślem Dzierzgoń na wyjeździe, w rundzie jesiennej jako gospodarze uzyskali remis 1:1, a drużyna Powiśla jest najbliższym sąsiadem w tabeli, na inaugurację rundy przegrała z Zatoką Puck 4:0.

INFO: M. K.