środa, 15 maja 2024 Imieniny obchodzą: Strzeżysław, Robert, Berta, Cecyliusz, Atanazy, Zofia, Dionizja, Czcibora, Nadzieja, Izydor
09-03-2008 17:38, dodał: Arkadiusz Pieper czytano: 1091 razy

Finał Wojewódzki młodziczek w piłce siatkowej

Na hali rumskiego MOSiR- u dziewiątego marca został rozegrany turniej siatkarski młodziczek, w którym uczestniczyły trzy zespoły : EC Wybrzeże TPS Rumia, UKS Morena Miastko i MTS Kwidzyn. Tradycyjnie w pierwszym meczu wystąpiły gospodynie, a ich przeciwnikiem była drużyna z Miastka. Mimo ambitnej postawy nasze siatkarki przegrały to spotkanie 2:0 w setach do 18 i 17. Postawa młodych zawodniczek Moreny była godna podziwu i pokazały one na co je stać w następnym turniejowym meczu. Pod względem warunków fizycznych niewysokie siatkarki z Miastka znacznie ustępowały dwóm pozostałym drużynom, ale dzięki wspaniałemu wyszkoleniu, woli walki i sprytowi zostawiły wszystkich w tyle. W drugim turniejowym meczu tego dnia MTS Kwidzyn zmierzył się z UKS Morena Miastko. Spotkanie to śmiało można zaliczyć do emocjonujących, a materiały z tego meczu ( jeśli takie istnieją ) mogą być wykorzystane w celach szkoleniowych. Pierwszy set siatkarki z Miastka wygrały 25:22, jednak drugi set wygrały kwidzyniani 25:20 i odrobiły straty .Pasjonujący był trzeci decydujący set na początku, którego ekipa z Miastka przegrywała już 2:8 . W końcówce tego spotkania Morena doprowadziła do remisu 13:13, zdobyła kolejne 2 punkty, wygrała mecz i cały turniej. W ostatnim meczu tego finału gospodynie TPS Rumia zagrały z MTS Kwidzyn. Nasze młode zawodniczki dzielnie walczyły w tym spotkaniu, jednak może zabrakło im wiary we własne siły i przegrały 2:0 w setach do 18 i 7. Należy jeszcze odnotować dużą frekwencję kibiców na tym turnieju, a wśród nich wyróżniła się ekipa Klubu Kibica TPS Rumia.

Skład TPS Rumia : Sylwia Piesik, Asia Kwiatkowska, Karmen Zaleszczyk, Paula Jerzak, Madzia Damaske, Wera Kaciuba, Karolina Węgrzyniak, Kasia Krawczyk, Sara Trościanko, Marta Duraj. Trener- Jarosław Gożdziewicz

Wyniki turnieju : TPS Rumia- Morena Miastko 0:2 ( 18:25, 17:25 ), Morena Miastko- MTS Kwidzyn 2:1 ( 25: 22, 20:25, 15:13 ) , TPS Rumia – MTS Kwidzyn 0:2 ( 18: 25, 7: 25 )

INFO : Andrzej Patro