niedziela, 12 maja 2024 Imieniny obchodzą: Wszemił, Dominik, Epifani, Nawoja, Domicjan, Domicjana, Joanna, Pankracy, Jazon, Jan
16-04-2007 21:41, dodał: Arkadiusz Pieper czytano: 902 razy

34 Maraton Dębno

15 kwietnia w Dębnie odbył się 34 Maraton, który był jednocześnie Mistrzostwami Polski na tym dystansie. Na starcie maratonu stanęło 474 biegaczy, w tym dziewięciu maratończyków - wśród nich jedna kobieta. Trudy biegu nie wytrzymało dwudziestu pięciu uczestników.
Gospodarze w organizacji maratonu mają bogate doświadczenie wszak jest to ich już 34 maraton. Bieg został doskonale przygotowany, trasa oznaczona co kilometr na punktach odżywiania i odświeżania panował niemal idealny porządek a obsługa szybka i sprawna. Pogoda też nie najgorsza chociaż niektórzy narzekali na zbyt wysoką temperaturę powietrza, która dała im się we znaki.
Nasi zawodnicy uzyskali kilka wartościowych wyników i tak: najlepszy wynik pod względem sportowym uzyskał Elwart Roman z Pucka który z wynikiem 2:39'23" zajął 22 miejsce w klasyfikacji generalnej biegu.
Jedyna kobieta Hajduk Elżbieta z Władysławowa, która maraton pokonała po raz pierwszy w życiu uzyskała doskonały czas 3:54'33" i z tym wynikiem zajęła drugie miejsce w swojej kategorii wiekowej. Stefanowski Janusz z Władysławowa z wynikiem 3:14'08" znalazł się w pierwszej setce zawodników na 94 miejscu. Sojka Franciszek z MKS Władysławowo z czasem 3:34'42" był 194, a w kategorii M60+ zajął wysokie 4 miejsce. Kolejnym naszym zawodnikiem był Hajduk Ireneusz z Władysławowa. To był również jego pierwszy start na tym morderczym dystansie. Ukończył go w 3:38'02" co dało mu 207 pozycję w klasyfikacji generalnej, a 65 w kategorii M-30. Murański Józef z Jastarni ukończył maraton w czasie 3:53'18" co dało mu 5 miejsce w kategorii M-60+, tuż za nim uplasował się reprezentant Krokowej Wenta Franciszek z czasem 3:53'26". Abucewicz Waldemar MKS Władysławowo ukończył maraton w czasie 4:11'32", kolejny reprezentant MKS Władysławowo Nanaszko Robert z Jastrzębiej Góry ukończył bieg na dystansie 42 km 195 m w czasie 4:49'17".

Na zdjęciu przed startem od lewej: Stefanowski Janusz, Hajduk Ireneusz, Hajduk Elżbieta, Sojka Franciszek, Murański Józef, Nanaszko Robert, Abucewicz Waldemar, Wenta Franciszek.

INFO: Murański Józef

• 3
Florian[niezalogowany-83.25.207.68] 2007-04-16 21:58:34
Gratulacje dla nowicjuszy,a szczegolnie dla p.Elzbiety,ktora pobila rekord powiatu ,o przeszlo 15 minut!
Borowion[niezalogowany-83.25.250.27] 2007-04-17 08:23:33
Wyjaśnienie do tekstu powyżej "dziewięciu maratończyków w tym jedna kobieta" to mieszkańcy Powiatu Puckiego.
Gregor z Belfastu[niezalogowany-81.101.119.76] 2007-04-17 16:15:40
Gratulacje dla maratończyków! znakomite rezultaty! 7 maja będę po raz 3 walczył na tym królewskim dystansie w Belfaście! pozdrawiam! Grzegorz
Borowion[niezalogowany-83.25.216.123] 2007-04-18 09:34:20
Pozdrowienia dla Grzegorza wraz życzeniami powodzenia na trasie maratonu, obyś zrobił czas taki jaki sobie zakładasz.
robewa[niezalogowany-217.153.15.18] 2007-04-18 14:00:19
maraton był super, chociaż pogoda zrobiła swoje, miałem zamiar pobiec poniżej 4 godzin a wyszło grubo powyżej, trzeba czekać na kolejną próbę, cieszy z roku na rok większa liczba biegaczy powiatu biorących udział w tej imprezie.
Gregor z Belfastu[niezalogowany-81.101.119.76] 2007-04-18 14:19:29
Przed maratonem można dużo sobie zakładać, ale niestety to 42.195 km walki z samym sobą i czasem.... planuje wynik 3:30:00 co z tego wyjdzie zobaczymy. Maraton jest w miarę płaski więc nie będzie tak źle jak to miało miejsce w Pucku! Pozdrawiam wszystkich Kaszubów biegaczy i nie tylko:-) grzegorz