sobota, 11 maja 2024 Imieniny obchodzą: Benedykt, Filip, Mamerta, Adalbert, Leon, Gwalbert, Walbert, Waldebert, Stella, Franciszek
04-07-2006 20:46, dodał: Maciej Deling czytano: 871 razy

XVI Mistrzostwa Polski Weteranów w Lekkoatletyce

1 i 2 czerwca w Toruniu odbyły się Lekkoatletyczne Mistrzostwa Polski Weteranów w zawodach tych wzięła udział grupa naszych powiatowych weteranów.
Kąkol Stanisław z Luzina wygrał rzut młotem w kategori M40 i był drugi w rzucie oszczepem. Jędrzejewski Krzysztof z Władysławowa był drugi w rzucie młotem czwarty w oszczepie i piąty w rzucie dyskiem. Ceszke Brunon ze Strzelna czwarty w rzucie młotem i szósty w rzucie dyskiem w kat M50. Jarmulewski Jerzy z Mieroszyna wygrał w kat. M45 rzut oszczepem i był piąty rzucie dyskiem.
W Mistrzostwach tych brali też udział nasi weterani biegacze. Adolph Florian z Pucka startował na czterech dystansach na 5 km. i na 10 km. zdobył tytuły mistrzowskie w kat. M65, na 1500m był trzeci a na 800m zdobył tytuł wicemistrzowski.
Murański Józef z Jastarni w kat M60 wywalczył dwa tytuły wicemistrzowskie na 10 km i na 5 km. przegrywając na obu dystansach z Libanem Zygfrydem z Tczewa który w tej chwili nie ma sobie równych nie tylko w Polsce ale i chyba w Europie w tej kategori wiekowej. Wysoka temperatura powietrza panująca w trakcie dwóch dni zawodów nie pozwoliła na uzyskiwanie rekordowych wyników, co było jedynym mankamentem tej dwudniowej imprezy.

Na zdjęciu od lewej Kąkol Stanisław, Jędrzejewski Krzysztof, Adolph Florian, Murański Józef, Ceszke Brunon, Jarmulewski Jerzy.