sobota, 11 maja 2024 Imieniny obchodzą: Benedykt, Filip, Mamerta, Adalbert, Leon, Gwalbert, Walbert, Waldebert, Stella, Franciszek
27-03-2006 20:59, dodał: Maciej Deling czytano: 822 razy

Agnieszka Nowak na podium MP

W ciężkich warunkach, na grząskiej trasie, w ubiegłą sobotę (25 marca) we Włocławku ścigali się najlepsi polscy młodzieżowi zawodnicy w biegach przełajowych. W 6 biegach w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w biegach przełajowych startowało łącznie ponad 460 zawodniczek i zawodników. Impreza ta to oficjalne Mistrzostwa Polski w tej konkurencji.

W imprezie rewelacyjnie zaprezentowała się Agnieszka Nowak (UKS Bliza Władysławowo), która w biegu na dystansie 1000m w kategorii młodziczek wywalczyła srebrny medal! Złoto było bardzo blisko (przegrała tylko o 1 sek.), ale mimo to Agnieszka jest bardzo zadowolona - uplasowała się na najwyższym miejscu spośród wszystkich startujących biegaczy z województwa pomorskiego.

Teraz pozostaje już tylko młodej sportsmence potwierdzić swoją dominującą pozycję w regionie na Gimnazjadzie Wojewódzkiej w biegach przełajowych, która odbędzie się w Przechlewie (22 kwietnia).