niedziela, 28 kwietnia 2024 Imieniny obchodzą: Paweł, Maria, Waleria, Marek, Przybycześć, Afrodyzy, Afrodyzjusz, Afrodyzja, Arystarch, Andrea
04-05-2004 22:34, dodał: Maciej Deling czytano: 1177 razy

Nasi w Węgorzewie

110 zawodników stanęło na starcie półmaratonu w Węgorzewie. Byli wśród nich czterej zawodnicy reprezentujący ziemię pucką. Najlepiej z nich spisał się Kazimierz Mielewczyk, zajmując 17 miejsce z czasem 1:22:03. Na 21 miejscu uplasował się Wiesław Oberzig (1:22:56 - rekord życiowy). Miejsce 46 zajął Janusz Łęgowski (1:32:34), a 52. Franciszek Wenta (1:35:26). IV Półmaraton Węgorza to impreza ciesząca się coraz większą popularnością. Rocznie liczba lekkoatletów specjalizujących się w biegu na dystansie ok. 21 km.
- Trasa biegu w Węgorzewie jest dość trudna, jest na niej bowiem sporo wzniesień, ale za to dopisywała biegaczom pogoda - powiedział nam Janusz Łęgowski.

Info : mid (Dziennik Bałtycki)