sobota, 27 kwietnia 2024 Imieniny obchodzą: Felicja, Anastazy, Marcin, Zyta, Piotr, Teofil, Andrzej, Kanizjusz, Bożebor
15-04-2004 18:08, dodał: Janusz Nowicki czytano: 1149 razy

Pobiegli w Dębnie

Kilka dni temu odbył się maraton w Dębnie, woj. zachodniopomorskie. Jest to pierwszy tegoroczny polski maraton, będący jednocześnie Mistrzostwami Polski w Maratonie.
Bieg ukończyło 402 zawodników, w tym 8 z powiatu puckiego. W klasyfikacji generalnej najwyżej z naszych biegaczy uplasował się Kazimierz Mielewczyk z MKS Władysławowo, który zajął 74 miejsce z czasem 3:06:34.
322. Waldemar Wilandt Jurata 4:06:28
Na uwagę zasługuje wynik Ryszarda Felknera. Był to jego rekord życiowy. Dobrze spisał się również Florian Adolph, który w swojej kategorii wiekowej M60 dobiegł na 6 miejscu.
? Organizacyjnie wszystko było zapięte na ostatni guzik. Oprócz tego, że dopisała pogoda, to jeszcze wspaniały doping kibiców zachęcał do biegania ? relacjonuje Janusz Łęgowski.
Info: Piotr Ciskowski