piątek, 10 maja 2024 Imieniny obchodzą: Gordian, Chociesław, Gordiana, Symeon, Chocsław, Antonin, Izydor, Częstomir, Samuel, Wiktoryna
01-01-1970 01:00, dodał: Maciej Deling czytano: 855 razy

Złoto 'na kafla'

W piątek 28 maja na stadionie gdańskiej AWFiS odbyła się Wojewódzka Gimnazjada w Lekkiej Atletyce organizowana przez Szkolny Związek Sportowy. Konkurencje były bardzo licznie obsadzone, w każdej brało udział około 40-50 zawodników. Jak zwykle w tego typu imprezach nie zawiedli nasi zawodnicy.
Reprezentant Zespołu Szkół nr 1 z Władysławowa - Piotr Patalas zdobył złoty medal w biegu na 1000m (potocznie na kafla ;) ) bijąc jednocześnie 30-letni rekord Ziemi Puckiej w kategorii młodzików Włodzimierza Stockiego (2:38.3). Nowy rekord wynosi 2:38.07 - miejmy nadzieję, że Piotrek go jeszcze podkręci.
W tym samym biegu inny reprezentant jedynki - Piotr Deka wywalczył 6 miejsce (2:42.42), prowadząc przez dużą część dystansu.
Inny czołowy lekkoatleta z powiatu puckiego Łukasz Kreft z Gimnazjum z Krokowej zdobył srebro w biegu na 300m czasem 37.10s.