piątek, 19 kwietnia 2024 Imieniny obchodzą: Konrada, Leontyna, Tymon, Werner, Leona, Włodzimierz, Irydion, Cieszyrad, Leon, Pafnucy
06-06-2017 14:50, dodał: quaresma89 czytano: 1105 razy

Kolejne świetne wyniki zawodników LKS-u Ziemi Puckiej w Pile

Podczas rozgrywanych w Pile Lekkoatletycznych Mistrzostwach Polski Ludowych Klubów Sportowych z udziałem ponad 1200 uczestników siedmiu zawodników LKS Ziemi Puckiej będąc w reprezentacji wojewódzkiej zdobyło cztery medale.
Szymon Kreft zdobył złoty medal w biegu na 200 m wynikiem 21,68 ponownie uzyskując minimum na Mistrzostwa Świata w kat. U 18.
W biegu na 100 m Szymon Kreft zdobył srebrny medal też bardzo dobrym wynikiem - 10,84
Złoty medal w rzucie dyskiem zdobyła Aleksandra Byczkowska wynikiem 36,94 potwierdzając przynależność do ścisłej czołówki krajowe w kat. U 18
Kolejny medal - brązowy - zdobył w rzucie dyskiem Wojciech Makurat wynikiem 49,22. W tej samej konkurencji IV miejsce zajął Rafał Rendaszka wynikiem 48,24.
Kilka dni wcześniej w Chojnicach przeprowadzona została Wojewódzka Licealiada w lekkiej atletyce. Reprezentanci powiatu Puck zdobyli łącznie 10 medali a w klasyfikacji zespołowej Szkół Licealnych reprezentanci I LO Puck zajęli bardzo wysokie trzecie miejsce.
Medale dla I LO Puck zdobyli:
Szymon Kreft dwa złote medale w biegu na 100 m - 10,98 oraz w biegu na 200 - 22,26
Wojciech Makurat zdobył dwa złote medale: w pchnięciu kulą - 15,21 oraz w rzucie dyskiem - 46,60
Kordian Dalecki został złotym medalistą w skoku w dal wynikiem 615
Złoty medal zdobyła tez sztafeta 4 x 100 m chłopców wynikiem 44,98
Srebrne medale zdobyli: Wiktoria Minga w biegu na 200 m - 28,14 oraz Jakub Rigga w rzucie dyskiem - 36,40
Dla ZSP Kłanino dwa medale zdobyła Aleksandra Byczkowska: złoty w rzucie dyskiem - 34,58 oraz srebrny w pchnięciu kulą - 10,06
Najmłodsi nasi zawodnicy uczestniczyli w rywalizacji Wojewódzkiej Ligi Młodzików w Chojnicach i wśród 48 Klubów w województwie zajęli VI miejsce.
Indywidualnie najlepsze wyniki (wygrywając) swoje konkurencje uzyskali: Daniel Ferra w biegu na 100 m - wynikiem 11,37 plasuje się na VI miejscu w Polsce, Dominika Konkel w biegu na 300 m wynikiem - 43,89 zajmuje II miejsce w województwie, Wojciech Kos wygrał rzut młotem wynikiem - 34,26. świetny popis dała sztafeta 4 x 100 m chłopców wynikiem 47,50 nie dała żadnych szans pozostałym Klubom.

Żródło: LKS Ziemi Puckiej