czwartek, 18 kwietnia 2024 Imieniny obchodzą: Gościsław, Bogusław, Apoloniusz, Flawiusz, Bogusława, Alicja, Gosława
07-12-2015 14:40, dodał: quaresma89 czytano: 1258 razy

Udany sezon sportowy zawodników LKS-u Ziemi Puckiej

Zawodnicy Lekkoatletycznego Kluby Sportowego Ziemi Puckiej swoimi wynikami sportowymi godnie uczcili w tym roku jubileusz 40 – lecia działalności Klubu.
Zawodnicy zdobyli dużą ilość medali w imprezach rangi okręgowej, regionalnej i ogólnopolskiej a dorobek ten mógłby być jeszcze bardziej okazały gdyby względy zdrowotne nie wykluczyły z udziału w  imprezach niektórych zawodników, szczególnie niezwykle utalentowanego sprintera najmłodszego pokolenia Szymona Krefta, któremu kontuzja przeszkodziła w szansach zdobycia dwóch medali w Mistrzostwach Polski Młodzików.
W imprezach rangi Mistrzostw Polski wszystkich kategorii zawodnicy LKS Ziemi Puckiej zdobyli 14 medali. Srebrnym medalistą Halowych Mistrzostw Polski Seniorów w pchnięciu kulą został Rafał Kownatke, który po tym sukcesie znalazł się w reprezentacji Polski na Halowe Mistrzostwa Europy.
Srebrny medal w pchnięciu kulą (Halowe Mistrzostwa Polski jun. mł.) oraz brązowy medal w rzucie dyskiem w Mistrzostwach Polski jun. mł. zdobył Wojciech Koszałka, który swym najlepszym wynikiem uzyskał minimum na Mistrzostwa Świata Juniorów Młodszych.
Srebrny medal w Mistrzostwach Polski w biegu 24 godzinnym zdobył Roman Elwart.
Do zdobyczy medalowych przyczynili się też Agnieszka Rathnau, Anna Ptak oraz Krzysztof Jędrzejewski  startując w Mistrzostwach Polski starszych kategorii wiekowych.
Wysoko w klasyfikacji ogólnopolskiej w swoich konkurencjach na zakończenie sezonu znajdują się nast. zawodnicy:
I miejsce  Szymon Kreft  w biegu na 200 m w kat. młodzików wynikiem 22,27
II  miejsce Szymon Kreft w biegu na 100 m w kat. młodzików wynikiem 11,13
II  miejsce  Szymon Kreft w biegu na 300 m w kat. młodzików wynikiem 35,20 a wynik ten    jest  jednym z najlepszych w Europie w tej kategorii wiekowej.
III  miejsce Wojciech Koszałka w rzucie dyskiem jun. mł. wynikiem 58,47
IV  miejsce  Wojciech Koszałka w pchnięciu kulą jun. mł. wynikiem 17,89
V  miejsce  Rafał Kownatke w pchnięciu kulą seniorów wynikiem 19,91
VI miejsce Aleksandra Byczkowska w rzucie dyskiem młodziczek wynikiem 36,71
Bardzo dobrze zawodnicy LKS Ziemi Puckiej prezentują się w końcowej klasyfikacji w okręgu pomorskim – 30 razy zawodnicy plasują się na medalowych miejscach ( 14 razy na pierwszych miejscach) w poszczególnych konkurencjach a dodatkowo na dzień dzisiejszy zawodnicy LKS Ziemi Puckiej są w posiadaniu 12 rekordów okręgu.
W kończącym się  roku zawodnicy zdobyli 50 klas sportowych – najwięcej w historii działania Klubu i pod tym względem jest to ścisła czołówka  Okręgu na 44 działające sekcje.
W mistrzowskich imprezach rangi okręgowej zawodnicy od młodzików do juniorów łącznie zdobyli 55 medali.
Wysoka pozycja Klubu LKS Ziemi Puckiej w województwie pomorskim tym bardziej jest godna podkreślenia ponieważ województwo pomorskie należy do przodujących w skali ogólnopolskiej w lekkiej atletyce młodzieżowej.
Mijający rok był również udany pod względem organizacyjnym.
Łącznie Klub był organizatorem 30 imprez z udziałem 5150 uczestników co stawia Klub pod tym względem na pierwszym miejscu w województwie
Wśród zorganizowanych imprez były 4 imprezy z udziałem 1250 uczestników o zasięgu okręgowym i ogólnopolskim z udziałem zawodników zagranicznych a organizacja tych imprez została bardzo wysoko oceniona przez wszystkich uczestników.
Ponadto zawodnicy Klubu brali udział w 80 imprezach w kraju i zagranicą.
Niestety ze względu na bardzo duże koszta ( wyjazd 30 osób na południe Polski) Klub był zmuszony wycofać zespół z rozgrywek zespołowych ogólnopolskiej I ligi lekkoatletycznej.

Żródło: Waldemar Płomień