wtorek, 7 lutego 2023 Imieniny obchodzą: Ryszard, Teodor, Partenia, Parteniusz, Rozalia
Kaszëbsczi jazëk Polski English Deutsch
24-02-2015 09:05, dodał: Janusz Nowicki czytano: 1796 razy

W niedzielę X Kibol Cup Puck cz. II

Wiemy już trochę więcej odnośnie drużyn występujących w tegorocznych, X Mistrzostwach Powiatu w Futsalu 'Kibol Cup' o Puchar Starosty Puckiego. Ostateczny jednak skład poznamy dzisiaj, czyli we wtorek wieczorem... a tak właściwie to dopiero w sobotę wieczorem.


W lidze halowej gminy Puck zwyciężyła ekipa Ajax Leśniewo I, a na drugim miejscu uplasowała się Kaszubia Starzyno I. Drużyna ta, to jednak ten sam skład co występujący w lidze puckiej Gremar. Tak więc piłkarze z gminy Puck mogli wybrać z której ligi wystartują w mistrzostwach. Padło na ligę miejską. W związku z tym, z ligi gminy Puck awansuje do X Kibol Cup trzecia drużyna tych rozgrywek - Kaszubia Starzyno II.

Z racji takich przetasowań piłkarze drużyny Zatoka Puck Seniorzy (trzecie miejsce w  lidze puckiej) wystąpią w mistrzostwach jako zespół z 'dziką kartą', podobnie jak drużyny Solar Władysławowo, Jantar Swarzewo, Dębogórze oraz być może jeszcze jedna drużyna z ligi kosakowskiej. To będzie zależeć od ewentualnego zgłoszenia się drużyny z Helu. Długo się koledzy namyślają, ale ostateczny czas mija we wtorek wieczorem. W razie rezygnacji z gry, ich miejsce zajmie jedna z drużyn kosakowskich, których o 'dziką kartę' zgłosiło się aż pięć.

Ostatnia kolejka kosakowskiej ligi halowej rozegrana zostanie dopiero w sobotę. Wówczas to będziemy na 100% pewni ostatecznej kolejności w tamtejszej tabeli. Nie wiele jednak wskazuje, aby zwycięstwo dało sobie odebrać Dębogórze Wybudowanie. Podobnie drugiego miejsca raczej nie odda Rewa. Najprawdopodobniej na trzecim miejscu pozostanie Dębogórze, a drużyna z czwartego miejsca będzie miała szansę na grę w naszych mistrzostwach (jeśli Hel nie zgłosi swojej reprezentacji).

Tak więc jeszcze czekamy - najpierw do dzisiejszego wieczora. A z ostatecznym składem do sobotniego wieczora.

 

Organizatorami mistrzostw są stowarzyszenie Sportowe Kaszuby oraz Centrum Kultury, Promocji i Sportu we Władysławowie. Pomocą służą także samorządy gminy Puck (OKSiT), gminy Kosakowo (UG) oraz gminy Krokowa (KCK).

 
Oceń artykuł:
Ten artykuł jest oceniany na
  • 3
Masz swoje zdanie? Przedstaw je! Komentuj zgodnie z Zasadami Opinii.
Więcej różnych opinii i komentarzy znajdziesz na sportowym forum.
 
Redakcja | O nas | Patronat medialny | Reklama | Polityka prywatności | Linki | Kontakt