środa, 30 listopada 2022 Imieniny obchodzą: Zbysława, Andrzej, Justyna, Konstancjusz, Maura, Tadea
Kaszëbsczi jazëk Polski English Deutsch
28-01-2015 11:29, dodał: Łukasz Czarnecki czytano: 1704 razy

Awans Młodziczek Akademii Piłki Siatkowej Rumia do finału.

Na jeden turniej przed końcem fazy zasadniczej Młodziczki Akademii Piłki Siatkowej Rumia zapewniły sobie awans do finału mistrzostw województwa. Ważny punkt do drugoligowej tabeli w Malborku wywalczył pierwszy zespół z Rumi. Osłabione brakiem Agnieszki Laskowskiej i Agnieszki Rychter pojechały do Malborka na mecz II ligi rumskie akademiczki. Podczas meczu okazało się, że siatkarki, które w dotychczasowych spotkaniach występowały rzadziej na boisku bardzo dobrze wywiązały się z zadań jakie postawił przed nimi trener Tomasz Kordowski. Efekt był taki, że zespół z Rumi rozegrał najlepsze zawody w bieżących rozgrywkach. Poza trzecim setem, gdy seria zagrywek Dominiki Mikołajewskiej z Orła rozbiła rumianki, z ogromną determinacją apeeski walczyły o każdy punkt w niczym nie ustępując wyżej notowanym przeciwniczkom. Bardzo dobrze zaprezentowały się nastolatki z Rumi : Magdalena Orlicka i Angelika Wilczyńska. Ich pewna gra w odbiorze i skuteczność w ataku wzbudzały co chwilę aplauz publiczności (w tym przede wszystkim bardzo głośnej grupy sympatyków z Rumi). Dobra gra i ogromne serce do walki nie wystarczyły tym razem do wygrania spotkania, ale zdobyty punkt może się okazać bardzo cenny w końcowym rozliczeniu II ligi kobiet.

II liga kobiet Malbork 24.01.2015 UKS Orzeł Malbork – Akademia Piłki Siatkowej Rumia 3:2 (23:25; 25:23; 25:11; 22:25; 15:9) APS : Modrzejewska, Wilczyńska, Narwojsz, H. Piotrowicz, Orlicka, Rudnik, E. Piotrowicz (libero); Meller, Chodyko, Filipkiewicz, Rogińska, Reszka (libero).

Ważne zawody rozgrywał w niedzielę drugi zespół Młodziczek Akademii Piłki Siatkowej Rumia. Awans do IV ligi rozgrywek wojewódzkich był ogromnym sukcesem najmłodszych siatkarek z Rumi. Przed zawodami rozgrywanymi w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Hipolita Roszczynialskiego oczekiwano, że rumianki będą walczyć o utrzymanie się na tym poziomie rozgrywkowym. Rzeczywistość okazała się dużo bardziej radosna. Podopiecznym Mateusza Chyla zabrakło wygranej w jednym secie do awansu! Dziewczęta stoczyły dwa pasjonujące pojedynki, a przegrany tie-break z MMKS zadecydował, że to właśnie gdańszczanki wywalczyły promocję do III ligi Mistrzostw Pomorza.

Turniej IV ligi Mistrzostw Pomorza Rumia 25.01.2015 Akademia Piłki Siatkowej Rumia II – UKS MOS Libero Starogard Gdański 2:1 (25:17; 14:25; 15:10) UKS MOS Libero Starogard Gdański – MMKS Gdańsk 0:2 (19:25; 23:25) MMKS Gdańsk – Akademia Piłki Siatkowej Rumia II 2:1 (17:25; 25:14; 15:10) APS: Bryła, Duda, Gadecka, Julia Trościanko, Reszka, Soczyńska, Stecura, Paczuła, Kupkowska (libero), Zuzanna Grot (libero).

Bezsprzecznie wydarzeniem weekendu w klubie z Rumi był organizowany w sali Szkoły Podstawowej nr 9 turniej I ligi Mistrzostw Pomorza Młodziczek, którego gospodarzem był pierwszy zespół Akademii Piłki Siatkowej Rumia. Tradycyjnie już ozdobą zawodów był pojedynek podopiecznych Roberta Sawickiego z pierwszą drużyną Energi Gedanii Gdańsk. Mecz odbywał się przy trybunach wypełnionych kibicami. Obie ekipy fanów wyposażone były w bębny, trąbki i inne czyniące hałas gadżety. Atmosfera była więc gorąca, a młode siatkarki się do niej dostosowały grając na bardzo wysokim poziomie. Akademiczki bardzo dobrze rozpoczęły pierwszego seta zdobywając kilkupunktową przewagę. Gdańszczanki zaciekle walczyły i udało się im doprowadzić do wyrównanej końcówki, w której większym spokojem wykazały się jednak gospodynie i to one objęły prowadzenie. Do drugiej odsłony gedanistki podeszły z wielkim animuszem i przełożyło się to na sytuację na boisku. Zespół z Rumi pozwolił się zdominować i przyjezdne dość łatwo wygrały tę partię, wyrównując wynik meczu. Tie-break to tradycyjnie już gra nerwów. Wyrównana walka trwała do zmiany stron. Po niej to drużyna z Gdańska zagrała skuteczniej i wystrzegała się błędów wygrywając trzeciego seta i cały mecz. Obie ekipy gładko zwyciężyły w pozostałych meczach turnieju, więc Gedania zajęła pierwsze miejsce, a Akademia Piłki Siatkowej Rumia drugie. Oba kluby zapewniły sobie już miejsce w turnieju finałowym Mistrzostw Pomorza, którego wyniki zadecydują o podziale medali.

Turniej I ligi Mistrzostw Pomorza Młodziczek Rumia 25.01.2015 Akademia Piłki Siatkowej Rumia I- GKS Wieżyca Stężyca 2:0 (25:18, 25:6) Akademia Piłki Siatkowej Rumia I – Energa Gedania Gdańsk I 1:2 (27:25, 16:25, 9:15) GKS Wieżyca Stężyca – UKS Orzeł Malbork 2:0 (25:14,  26:24) Energa Gedania Gdańsk I - GKS Wieżyca Stężyca 2:0 (25:15, 25:14) Energa Gedania Gdańsk I –UKS Orzeł Malbork 2:0 (25:14, 25:19) Akademia Piłki Siatkowej Rumia I –UKS Orzeł Malbork 2:0 (25: 12, 25:20)

APS: Mazurek, Rejter, Konefke, Żak, Damaske, Stolińska, Doering (libero); Makowska, Przyradzka

Żródło: Tomasz Kordowski
 
Oceń artykuł:
Ten artykuł jest oceniany na
  • 3
Masz swoje zdanie? Przedstaw je! Komentuj zgodnie z Zasadami Opinii.
Więcej różnych opinii i komentarzy znajdziesz na sportowym forum.
 
Redakcja | O nas | Patronat medialny | Reklama | Polityka prywatności | Linki | Kontakt