środa, 24 kwietnia 2024 Imieniny obchodzą: Fidelis, Erwin, Horacy, Egbert, Grzegorz, Horacjusz, Aleksja, Aleksy, Aleksander, Sabbas
13-09-2013 13:02, dodał: Piotr Łukaszewski czytano: 1766 razy

SV Warnemunde II zwycięzcą turnieju finałowego Baltic Rally

W dniach 7-8 września osiem zespołów z Litwy, Niemiec i Polski walczyło o zwycięstwo w turnieju finałowym projektu Baltic Rally programu Południowy Bałtyk.. Do Lęborka przyjechały zespoły, które zwyciężyły w turniejach eliminacyjnych odbywających się w zeszłym roku.

O godzinie 10:00 odbyło się oficjalne otwarcie turnieju. Zawodników przywitała Wiceburmistrz Lęborka Alicja Zajączkowska wraz z Sekretarzem Miasta Marianem Kurzydło. Po oficjalnym przywitaniu zespoły rozpoczęły rozgrywki w grupach. Po godzinie 16:00 zespoły zakończyły mecze i znana była już kolejność miejsc w poszczególnych grupach. W grupie A na pierwszym miejscu był zespół Skojan MG Trans Puck, a drugie miejsce przypadło SV Warnemunde II. W grupie B na pierwszym miejscu uplasował się Tom Blok Wejherowo, a drudzy byli zawodnicy KS Baza 44 Siemirowice.

Po zakończeniu sobotnich zmagań sportowych wszyscy uczestnicy turnieju udali się na spotkanie integracyjne przy grillu. Podczas tego spotkania zostały wręczone trofea sportowe dla zespołów kobiecych, które brały udział w turnieju o Puchar Burmistrza Lęborka Witolda Namyślaka. Turniej odbywał się na boisku zewnętrznym przy bardzo słonecznej pogodzie. W rozgrywkach kobiecych wzięło udział sześć, spośród których, po rozegraniu ośmiu meczów wyłonił się zwycięski zespół. Drużyna Kit Kat zajęła pierwsze miejsce wygrywając w finale z Dream Team 2:1 i wywalczyła złote medale oraz puchar Burmistrza.

W niedzielę o godzinie 10:00 mecze rozpoczęły zespoły, które zajęły trzecie i czwarte miejsca w grupie. Następnie rozegrano półfinały. W pierwszym półfinale zawodnicy z Pucka pokonali bez straty seta zespół KS Baza 44 Siemirowice. Drugi półfinał był bardziej wyrównany i do rozstrzygnięcia potrzebny był trzeci set. Lepsi okazali się zawodnicy SV Warnemunde II pokonując 2:1 Tom Blok Wejherowo. W meczu o trzecie miejsce spotkały się dwa polskie zespoły - KS Baza 44 i Tom Blok. Lepszy okazał się zespół z Tom Blok Wejherowo wygrywając 2:0. W finale spotkały się dwa najlepsze zespoły tego turnieju - SV Warnemunde II i Skojan MG Trans Puck. W pierwszym secie walka była bardzo wyrównana i zakończyła się na korzyść zawodników z Niemiec 26:24. W drugim secie przewaga SV Warnemunde II była już bardziej zdecydowana i set zakończył się wynikiem 25:16.

Zaraz po zakończeniu meczu finałowego odbyło się oficjalne zakończenie turnieju finałowego Baltic Rally. Nagrodę dla najlepszego zawodnika zdobył Efrain Forster z zespołu SV Warnemunde II. Nagrody wręczali przedstawiciele trzech partnerów biorących udział w projekcie: z Litwy Wiceburmistrz Kretingi Vytautas Ročys oraz Prezes Klubu Sportowego Żalgirys Ramūnas Kocius, z Niemiec przedstawiciel HSG Uniwersytetu w Griefswaldzie Klaus-Dieter Greffin, z Polski: Wiceburmistrz Lęborka Alicja Zajączkowska oraz Sekretarz Miasta Marian Kurzydło. Wszystkie zespoły otrzymały upominki przygotowane przez organizatora, a trzy najlepsze zespoły - medale i puchary.

Rozegranie turnieju finałowego to kolejny etap realizowanego projektu. Do zakończenia pozostał już tylko ostatni etap - stworzenie wspólnej drużyny z trzech państw pod nazwą Południowy Bałtyk Team i udział w kilku turniejach na terenie Unii Europejskiej. Będzie to zwieńczenie realizowanego projektu polegającego na integracji mieszkańców regionów nadbałtyckich z różnych krajów.